OW Muza inwestuje w nowy pawilon

Udostępnij artykuł

W dobudowanym obiekcie znajdzie się m.in. część hotelowa, basen, sale do ćwiczeń, kręgielnia, kawiarnia, sala bilardowa oraz sala konferencyjna. W budynku zplanowano także ok. 45 pokoi hotelowych dla ok. 100 osób. Powierzchnia zabudowy budynku wyniesie 1100 mkw.

W skład OW Muza wchodzą dwa budynki: całoroczny i sezonowy. Całoroczny obiekt oferuje 67 miejsc noclegowych w 13 pokojach trzyosobowych, 14 dwuosobowych oraz jednym apartamencie. Natomiast budynek sezonowy to 32 pokoje dwuosobowe. Cena za jedną dobę waha się od 97 do 146 zł za osobę. Na terenie ośrodka działa również kawiarnia, sauna, siłownia, parking oraz stołówka.

Kurort powstał jeszcze przed wojną, kiedy wybudowano pierwsze ośrodki wczasowe i pensjonaty. Ośrodek Wypoczynkowy położony jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na wydmach, w środku sosnowego lasu. Budynek ośrodka znajduje się około 300 m od morza, przy bezpośrednim zejściu na plażę. Na terenie ośrodka znajdują się m.in.: kawiarnia, stołówka z całodziennym wyżywieniem, sala konferencyjna, bilard, solarium, sauna, siłownia, plac zabaw, boisko, wypożyczalnia rowerów oraz parking.

Jurata jest typowo letniskową miejscowością położoną na Mierzei Helskiej, w granicach administracyjnych miasta Jastarnia, między dwoma ścianami wody: Zatoką Pucką na południu i otwartym Bałtykiem na północy.
Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w Juracie działają cztery skategoryzowane obiekty noclegowe: dwa hotele trzygwiazdkowe (Bryza i Neptun) oraz dwa dwugwiazdkowe (Lido i Morskie Oko).

Opublikowano: 27.04.2010
Aktualizacja: 27.04.2010