Pączkuj dobro – Maczfit wspiera akcję Fundacji Herosi

Udostępnij artykuł

Z badań wynika, że statystyczny Polak w Tłusty Czwartek zjada 2,5 pączka*. Każdy to średnio 451 kcal, które możemy zjeść lub zamienić w coś jeszcze lepszego. Jak? W ramach kampanii „Pączkuj dobro” Fundacja Herosi wraz z Maczfit namawia, aby dodatkowe kalorie zastąpić „wirtualnym pączkiem” i w ten prosty sposób wesprzeć małych podopiecznych Fundacji.

15 lutego w Dniu Walki z Rakiem Dzieciństwa Fundacja Herosi i Maczfit zachęcają Polaków do zakupu „wirtualnego pączka” na platformie Pomagam.pl, aby wesprzeć młodych pacjentów w powrocie do zdrowia. Całkowity dochód z kampanii od 15 do 21 lutego 2023 roku, zostanie przeznaczony na potrzeby statutowe Fundacji Herosi – m.in. finansowanie nierefundowanego przez NFZ leczenia dzieci i młodzieży przez pierwsze 3 mies. leczenia.

Fundacja Herosi od 14 lat aktywnie wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi z całej Polski. Pacjenci Kliniki otrzymują kompleksową opiekę: od diagnozy, poprzez chemioterapię i zabiegi operacyjne, aż po rehabilitację i wsparcie psychologiczne. Celem nadrzędnym funkcjonowania Fundacji, poza niezwykle ważnym wsparciem duchowym i odwiedzaniem pacjentów na oddziale oraz spełnianiem ich mniejszych i większych marzeń, jest działanie mające na celu pozyskiwanie funduszy na leczenie nierefundowane przez NFZ, przede wszystkim leczenie celowane. Od stycznia 2023 roku, Fundacja Herosi zabezpiecza wszystkim zakwalifikowanym pacjentom pierwsze trzy miesiące leczenia, gwarantując pokrycie kosztu zakupu leków celowanych bez względu na stan majątkowy i możliwości finansowe rodziny.

Źródło: Maczfit

*Analiza Banku BNP Paribas, media.bnpparibas.pl, 22.02.2022.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2022
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.


Opublikowano: 16.02.2023
Aktualizacja: 16.02.2023