Pałac Pakoszów w portfolio firmy Artura Koziei

Udostępnij artykuł

Firma Europlan, której właścicielem jest znany inwestor Artur Kozieja, podpisała 20-letnią umowę najmu na znajdujący się w Karkonoszach Pałac Pakoszów. Obiekt należy do niemieckiego małżeństwa Ingrid i Hagena Hartmann. Oferuje m.in. 47 apartamentów. Niebawem do dyspozycji gości zostanie oddane również Spa Lava e Sal, autorstwa Katarzyny Sokołowskiej.

Pałac Pakoszów

Od 1 kwietnia możemy pochwalić się przepięknym Pałacem Pakoszów. Właściciele – Państwo Hartmann – którzy po zakupieniu obiektu całkowicie go wyremontowali, a także rozbudowali poszukiwali partnera, który poprowadzi Pałac – powiedział w rozmowie z nami Artur Kozieja, prezes zarządu Europlan.

Jak podkreślił Artur Kozieja, Pałac odrestaurowano z dbałością o każdy detal. Po dobudowaniu nowej części oferuje 47 apartamentów. Poza tym oddaje gościom restaurację serwującą kuchnię polską w nowej interpretacji.Pałacowe wnętrza są idealnym tłem dla prywatnych uroczystości – wesel, urodzin, chrzcin czy  komunii. W Pałacu znajdują się trzy sale, które mogą zaprosić łącznie 150 osób.

Obok pałacu została zrekonstruowana wschodnia część, gdzie mieści się strefa wellness z małym basenem, sauną oraz mini siłownią.

Niebawem naszych gości zaprosimy także do Spa Lava e Sal, które będzie drugim miejscem – po Radisson Blu Resort & Conference Center w Ostródzie – pod tą marką – dodał Artur Kozieja.

Pałac jest otoczony ok. 18,5 ha terenem zielonym. Na stronie północnej położone są trzy stawy, wykorzystywane wcześniej jako stawy rybne.

Pałac Pakoszów
Pałac Pakoszów

Historia

Pakoszów, późnobarokowa posiadłość usytuowana w zacisznej okolicy pomiędzy Piechowicami a Jelenią Górą. Niezwykle interesujące jest połączenie pałacowego charakteru z funkcjonalnym wykorzystaniem obiektu jako bielarni lnu. Wnuk ostatniej właścicielki Hagen Hartmann nabył w roku 2005 obiekt, który wówczas należał do prywatnego polskiego właściciela. Z pomocą architekta Christophera Jana Schmidt w latach 2008 -2012 przystosował go do funkcji hotelowych, odrestaurował i rozbudował.

Ściany pokoi były udekorowane portretami burmistrzów i patrycjuszy Jeleniej Góry. Najcenniejszym pokojem jest salon z zachowanym kominkiem z piaskowca i kaflami z Delft z XVIII wieku.

Źródło: Europlan, Pałac Pakoszów

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 12.04.2023
Aktualizacja: 12.04.2023