Pierwszy w Europie voco Resort powstanie w Szklarskiej Porębie

Udostępnij artykuł

Sieć IHG Hotels & Resorts podpisała właśnie – drugą już – umowę franczyzową z Grupą AKME. Tym razem na otwarcie pierwszego w Europie hotelu pod marką voco Resort. Będzie częścią większego kompleksu Horizon Hotel & Resort razem z hotelem Holiday Inn Resort. Otwarcie voco Resort planowane jest na 2024 rok.

voco Resort Szklarska Poręba
voco Resort Szklarska Poręba – wizualizacja

O nowym voco Resort

voco Resort Szklarska Poręba to 100 pokoi. Własny browar hotelowy, oferta gastronomiczna, a także strefa wellness, która pozwoli gościom na korzystanie z ekskluzywnych doświadczeń i pobytu w bardzo atrakcyjnej części Polski.

Za projekt odpowiada Q2 Studio. Natomiast pracownia Tremend, będąca inwestorem zastępczym, przygotuje projekt wnętrz. PORR został wybrany na generalnego wykonawcę, tak jak i w przypadku hotelu Holiday Inn Resort.

Hotel będzie częścią większego kompleksu Horizon Hotel & Resort razem z hotelem Holiday Inn Resort oraz apartamentami. To także wspólny projekt IHG i AKME. Otwarcie Holiday Inn Resort ma nastąpić w drugiej połowie 2022 r.

voco Resort w Szklarskiej Porębie już 2024 r.

Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland & Eastern Europe w IHG Hotels & Resorts powiedział: Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozwijać naszą obecność w górskich kurortach w Polsce z drugim, wyjątkowym hotelem. To pierwsza umowa podpisana na hotel pod marką voco Resort w Europie i nie możemy się doczekać otwarcia kolejnego sztandarowego obiektu wspólnie z naszym partnerem, Grupą AKME. Razem z hotelem Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, cały kompleks Horizon Hotel & Resort będzie niewątpliwie doskonałym wyborem dla szerokiej rzeszy osób podróżujących w celach wypoczynkowych.

Wiktor Grzechociński, partner, Grupa AKME powiedział: Cała Grupa AKME jest podekscytowana podpisaniem umowy na nasz drugi hotel z IHG Hotels & Resorts. Obok hotelu Holiday Inn Resort Szklarska Poręba, a także tym, że możemy dodać markę voco Resort do naszego portfolio. Jest to wynik świetnej relacji, jaką mamy z IHG, naszego pionierskiego myślenia i chęci oferowania unikalnych usług dla naszych gości. Lokalizacja hotelu voco Resort Szklarska Poręba nie mogła być lepsza dla gości udających się na wypoczynek. Siła systemów dystrybucji i programu lojalnościowego IHG połączona z ciekawymi i pasjonującymi markami hotelowymi sprawiają, że jesteśmy pewni, że nasi gości będą zadowoleni ze wszystkich usług, które hotele będą oferować.

Wiktor Grzechociński i Andrzej Szymczyk
Wiktor Grzechociński, partner Grupa AKME i Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland and Eastern Europe IHG

Rozwój IHG

Polska pozostaje mocno rozwijającym się rynkiem dla IHG Hotels & Resorts, z 15 istniejącymi hotelami, a także kolejnymi 22 obiektami w przygotowaniu*.

Jako najszybciej rozwijająca się marka w historii IHG Hotels & Resorts, voco jest obecne w ponad 23 lokalizacjach na świecie. Następne 33 hoteli jest na etapie przygotowania*. Marka voco oferuje także możliwość dopasowania koncepcji architektonicznej, co pozwala na korzystanie z niej w szerokiej gamie nieruchomości. Zarówno nowo budowanych, jak i istniejących. Elastyczność podejścia oraz wyjątkowość stylu pomagają w pozyskiwaniu zainteresowania właścicieli. Takich, którzy poszukują rozwiązania na konwersję obiektu. Maksymalizację zwrotów z inwestycji i szybkie rezultaty dzięki globalnej skali działania IHG. Platformie technologicznej, a także jednemu z największych hotelowych programów lojalnościowych – IHG Rewards.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

*Wszystkie dane aktualne na dzień 30.09.2021

O IHG Hotels & Resorts

IHG Hotels & Resorts to globalna firma z branży hotelarskiej, której celem jest zapewnienie prawdziwej gościnności dla wszystkich.

Posiada w portfolio 17 marek hoteli, w których goście mogą korzystać z jednego z największych programów lojalnościowych w branży hotelarskiej IHG Rewards. IHG posiada, a także zarządza również niemal 6 tys. hoteli w ponad 100 krajach. Zaplanowane jest otwarcie kolejnych 1,8 tys. obiektów IHG w ciągu najbliższych pięciu lat.

InterContinental Hotels Group PLC jest spółką holdingową z siedzibą w Wielkiej Brytanii i zarejestrowaną w Anglii i Walii. W hotelach i biurach IHG na całym świecie pracuje około 350 tys. osób.

O Grupie AKME

Grupa AKME to największa w kraju firma łącząca usługi budowlane z działalnością archeologiczną. Jako jedna z niewielu na rynku oferuje swoim klientom kompleksowe działania przy realizacji inwestycji, począwszy od badań archeologiczno-architektonicznych po prace rozbiórkowe, ziemne, a także budowlane. Od 1992 r. firma specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji w zespołach staromiejskich, które objęte są ochroną konserwatora zabytków. W oparciu o długoletnie doświadczenie i w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku AKME Deweloper z sukcesem realizuje przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze deweloperskim.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 03.02.2022
Aktualizacja: 03.02.2022