Piotr Król dyrektorem gastronomii hotelu Movenpick w Karpaczu

Udostępnij artykuł

Z dniem 2 kwietnia do zespołu pre-openingowego Movenpick w Karpaczu dołączy Piotr Król. Obejmie stanowisko dyrektora gastronomii.

Piotr Król

Piotr Król – przebieg kariery

Z hotelarstwem związany jest od 19 lat, swoją karierę zaczynał jako kitchen porter i kucharz w Hiltonie Heathrow w Wielkiej Brytanii, gdzie narodziła się jego pasja do sztuki kulinarnej. Zdobyte tam umiejętności kucharza, oraz wartości ciężkiej pracy i poświęcenia były fundamentem, na którym zbudował swoją karierę.

W Restauracji Nobu Berkley St w Londynie jego ścieżka nabrała prawdziwego tempa. W 2007 roku zaczynał tam pracę na stanowisku kelnera, przechodząc przez różne etapy rozwoju zawodowego stopniowo awansował na supervisora, asystenta dyrektora aż w końcu osiągnął w 2023 roku stanowisko kierownika generalnego restauracji Nobu w Warszawie.

W międzyczasie kariera została dodatkowo wzbogacona  przez pracę w prestiżowej restauracji Aqua Shard w Londynie, gdzie miał okazję pracować z najlepszymi szefami i pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie gastronomii.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Movenpick hotel Karpacz to pierwszy hotel sieci Movenpick w Polsce. Ten pięciogwiazdkowy hotel będzie oferować gościom 130 luksusowych apartamentów, restaurację o powierzchni 220m2 serwującą lokalne potrawy w wersji gourmet pod czujnym okiem szefa kuchni, Andrzeja Sawki. W swojej ofercie hotel posiada również salę konferencyjną o powierzchni 100m2, całoroczny, podgrzewany basen zewnętrzny, basen wewnętrzny, strefę jacuzzi i saun, spa, palenisko oraz bezpośredni dostęp do wyciągu narciarskiego. Otwarcie hotelu planowane jest na połowę czerwca br.

O Grupie Hotelowej Condo.pl

Grupa Hotelowa Condo.pl to doświadczony operator specjalizujący się w przygotowaniu obiektów hotelowych do ich otwarcia oraz w ich kompleksowym zarządzaniu. W skład grupy wchodzą już działające Apartamenty na Wydmach w Pobierowie, Tremonti Hotel Karpacz, Złoty Horyzont oraz Bergo Resort & Spa w Szklarskiej Porębie. W tym roku grupa poszerza swoje portfolio  o trzy cztery nowe obiekty: Movenpick Hotel Karpacz, Tremonti Szklarska Poręba, Sea Shell Apartaments w Łukęcinie oraz Hotel Lido w Juracie.

Źródło: Condo.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 25.03.2024
Aktualizacja: 26.03.2024