Popisowe pizze z dostawą do domu w ramach Pizza Week

Udostępnij artykuł

Zimowa pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Jak więc zaspokoić towarzyskie i kulinarne potrzeby? Z rozwiązaniem przychodzi Pizza Week (24 stycznia-11 lutego), czyli Festiwal popisowej pizzy z dostawą organizowany przez WOLT i RestaurantClub.

Wwa - Polly Pizza

Ciasto rodem z Rzymu: cienkie i kruche, czy delikatne z puchatymi brzegami jak w Neapolu? Nieistotne! Pizza jest niewątpliwie jedną z królowych panujących na polskich stołach. To nieskomplikowane danie nie jest jednak tak proste do przyrządzenia w domu. Kluczowa jest temperatura panująca w piecu. Tej idealnej do wypieku pizzy nie da się osiągnąć w standardowym piekarniku – lepiej więc oddać ją w ręce specjalistów. Ale nie znaczy to, że nie można się nią cieszyć w domowych pieleszach. Z tego założenia wyszli organizatorzy Pizza Week: Wolt i Restaurant Club, którzy zachęcają, by w zimowej aurze zaprosić znajomych i… zamówić pizzę!

Nie będzie zaskoczeniem, że to właśnie pizza jest najczęściej wybieraną kategorią w ramach food delivery w Polsce. Nie ma też bardziej popularnego dania, które jest zamawiane podczas spotkań towarzyskich czy domówek. Dlatego, bardzo cieszymy się z tego, że możemy współorganizować Pizza Week i umożliwić naszym użytkownikom wypróbowanie zupełnie nowych smaków i urozmaicenie zimowych spotkań w gronie najbliższych — mówi Krzysztof Dłużniewski, Head of Marketing Wolt Polska.

Od 24 stycznia do 11 lutego mieszkańcy sześciu miast: Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Gdyni i Wrocławia będą mogli skorzystać z Pizza Week, specjalnej oferty będącej efektem współpracy Wolt i Restaurant Club. Ponad 80 świetnych pizzerii przygotowało specjalne festiwalowe menu z dostawą do domu.

Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy bardziej tradycyjnych połączeń, jak i poszukiwacze nowych smaków. Podczas Pizza Week można będzie więc zamówić pizze skomponowane m.in. z truflą, piklowanymi burakami, porchettą, czy szałwiową ricottą – wymienia pomysły biorących udział w Pizza Week restauracji Marcin Wawrzeń, country manager w RestaurantClub. I dodaje: – Zwolennicy klasyki będą mogli cieszyć się ikonicznymi włoskimi dodatkami. Są to m.in. pomidory San Marzano, wspaniałe włoskie sery, takie jak Mozzarella Fior di Latte, Provolone, Taleggio czy Grana Padano, a także wędliny typu salsiccia, salami spianata, prosciutto cotto czy pikantna kalabryjska ‘Nduja. Pełna festiwalowa oferta znajduje się na pizzaweek.pl.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad-grudzień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Dwie festiwalowe pizze można zamówić za 69 zł (plus koszt dostawy). Smak festiwalowej pizzy wzbogacą prezenty od Coca-Cola i Develey: Coca-Cola Zero Cukru lub Coca-Cola Original Taste oraz sos TABASCO® Sauce. Nie warto czekać z zamówieniem, bo liczba prezentów jest ograniczona. Prawdziwą gratką dla wielbicieli pizzy będzie przygotowany przez Wolt kod WOLTWEEK, dzięki któremu nowi użytkownicy Wolt zamówią pizze o 20 zł taniej. Kod działa na dwa pierwsze zamówienia w aplikacji Wolt.

Lista restauracji uczestniczących:

Kraków: Balletto, Ciao Bella, Ciao Ragazzi, EDEN w Żaczku, Fabryka Pizzy Józefa, Heca z Pieca, Il calzone, Konopnickiej 11, Kreska Mąki, Monkey Business, Nolio POP, The Pizza, The Pizza Nadwiślańska, To! Pizza,

Poznań: Restauracja Bar a Boo Poznań Taczaka, Cotto e Crudo, Festa Napoli, Meat Us Pizza by Meat Us, Pizza Boyz Poznań, Pizzaioli, Pizzeria Gallipoli, The Pizza Barańczaka, Tomasz i pomidory, Winogratka

Trójmiasto: Bergamo, Forno Rosa Pizza, Forza, Grazie Mille, Bistro Przymorze, Jack’s Pizza, Mea Pulpa, Na Okrągło, Ogniem i Piecem, Oliwa do Ognia – Wrzeszcz, Pizzeria Familia, Republika, Zajezdnia Pizza

Warszawa: Cucina Targówek, Czerwony Stefan Dereniowa, Czerwony Stefan Giełdowa, Forno Powiśle, Heritage Shop & Wine Mokotów, Heritage Chełmska, Heritage Plac Narutowicza, Heritage Powiśle, Hopito Pizza, LaPatata Miasteczko Wilanów, Locale Mokotów, Mystic Pizza Hajoty, Nonna Pizzeria, Papa Johns Górczewska, Papa Johns Kasprzaka, Papa Johns Ursynów, Papa Johns Postępu, Papa John’s Wileńska, Pasta i Basta, Pinsa – Miodowa, Pinsa – Modzelewskiego, Pinsa – Śniegockiej, Pinsa Francuska, Pinsa Krucza, Pizza Neapolka, Pizzeria di Maria, POLLYPIZZA, Quattro Formaggi, Sypka Mąka, Trattoria Flaminia, Tutto Pizza Due, Tutto Pizza Ochota, Włoski Strajk – Pizza Napoletana

Wrocław: Ale Piec, Brusco, Giro Pizza – Hala Świebodzki, Giro Pizza – Krakowska, Happy Little Truck, Kawałek Smaku, La Salle, Manufaktura Pizzy i Chleba Kościuszki, Manufaktura Pizzy i Chleba Wyspa Słodowa, Papa Johns Wrocław, Papa Johns Wrocław Nowowiejska, Passion Food, Pizza Kieliszki Butelki, Wrocławska Pizza.

Rezerwacje: https://PizzaWeek.pl
Termin Festiwalu:
24 – 11 lutego 2024

Wrocław - Giro Pizza - Hala Świebodzki

Źródło: Wolt

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.01.2024
Aktualizacja: 29.01.2024