Projekt Kariera – nowa oferta Marty Kustosz dla hotelarzy

Udostępnij artykuł
– Pomysł na Projekt Kariera powstał w oparciu o pracę z osobami, które zgłosiły się do udziału w procesie coachingowym indywidualnie, bez angażowania pracodawcy. Okazuje się, że branża HoReCa dysponuje ogromnym potencjałem specjalistów, którzy aktualnie piastują stanowiska w firmach nie doceniających ich wkładu, a często nie zapewniających podstawowych warunków pracy. Moim zdaniem jest to swoiste kuriozum, w sytuacji kiedy tak wielu rzetelnych pracodawców ma problem z pozyskaniem podstawowej kadry – mówi Marta Kustosz, coach, hotelarz, właścicielka Praktyka Zmian.

Dalej o swoim nowym projekcie Marta Kustosz mówi tak:

Zanim przystąpiłam do realizacji Projektu, zapoznałam się z ofertami pracy na stronach sieci i niezależnych hoteli. Niektóre listy ofert są zatrważająco długie i należałoby się zastanowić, co nie działa prawidłowo i czego jest to efektem. W tej sytuacji najlepszą metodą jest rozpoczęcie pracy coachingowej z dyrektorem, weryfikacja stosowanych metod, jak również praca z kierownikami działów, którzy borykają się z największymi brakami personalnymi. W swoich działaniach, jestem daleka od oceniania przyjętych rozwiązań. Coaching, dla osób mniej wtajemniczonych, to nie dawanie gotowych recept na sukces, a poszukiwanie nowych rozwiązań i poszerzanie punktu widzenia, doskonalenie kompetencji miękkich i budowanie osobistego autorytetu lidera. Proces pozwala wprowadzać zmiany i budować kulturę organizacyjną obiektu na nowo, a przede wszystkim zyskujemy w oczach pracowników, którzy chętnie dzielą się tymi informacjami na zewnątrz. A to, jak wiadomo, prowadzi do większego zainteresowania potencjalnych kandydatów.

Najwięcej informacji rozpowszechnianych jest drogą pantoflową.

Zapewne większość dyrektorów zgodzi się ze mną, że nie jest ważne jak dużo odsłon będzie miało nasze ogłoszenie o pracę, na ilu stronach się pojawi, Ważne jest, aby ta jedna właściwa osoba się z nim zapoznała i zdecydowała się aplikować. Doświadczenie moje wskazuję, że wiele osób z ogromnym potencjałem decyduje się na pozostanie w aktualnym miejscu pracy, gdzie nie są respektowane podstawowe prawa pracownika, tylko ze względu na obawę, że w kolejnym miejscu spotkają się z sytuacją podobną lub gorszą. Tutaj jest miejsce na moją pracę: zweryfikowanie obiektów, z którymi nie miałam okazji współpracować, aby zapewnić realną szansę na satysfakcjonująca pracę i rozwój.

Kandydaci zgłaszają się bezpośrednio, co dodatkowo daje gwarancję anonimowości, aż do momentu znalezienia odpowiedniej oferty. Każdy traktowany jest bardzo indywidualnie i ma poczucie bezpieczeństwa w trakcie całego procesu. Dyrektorzy natomiast, mogą publikować swoje oferty pracy na mojej stronie, po uprzedniej weryfikacji m.in. warunków pracy, polityki personalnej i kultury organizacyjnej funkcjonującej w ich obiektach. Weryfikacja taka, będzie obowiązywała przez rok, co pozwoli mi na zbudowanie listy hoteli wartych nawiązania współpracy, w oderwaniu od wszystkich treści marketingowych, w które hotelarze już dawno przestali wierzyć.

Zapraszam serdecznie do współpracy
Hotelarzy po jednej i po drugiej stronie oferty o pracę!
www.praktykazmian.pl/projekt/kariera/

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 10.09.2018
Aktualizacja: 11.09.2018