Radisson Hotels Group: Polska jest dla nas kluczowym rynkiem 

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] 20. urodziny Radisson Collection Hotel Warszawa były pretekstem do spotkania i rozmowy z Valerie Schuermans, Vice President Business Development i Elie Younes, Executive Vice President, Global Chief Development Officer w Radisson Hotel Group. Opowiedzieli nam m.in. o planach rozwoju w Polsce.

Valerie Schuermans i Elie Younes, Radisson Hotel Group
Valerie Schuermans i Elie Younes, Radisson Hotel Group

Plany w Polsce

Jaki prezentują się plany rozwoju Grupy Hotelowej Radisson w Polsce?

Valerie Schuermans: Polska, obok Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch, jest dla nas kluczowym rynkiem w Europie. W ciągu zaledwie pięciu lat udało nam się otworzyć tutaj 17 hoteli. Do 2028 roku planujemy uruchomić kolejne 25 obiektów. Radisson Hotel Group ma solidnie ugruntowaną markę w tym kraju i wierzymy, że przy pomocy nowych hoteli z naszego portfolio z powodzeniem rozwiniemy ofertę dla polskich gości.

Dlaczego Polska jest dla Was atrakcyjnym rynkiem?

Elie Younes: Największym atutem Polski jest różnorodność geograficzna, którą zapewnia wiele miast o silnym podłożu biznesowym. Tutaj mamy masę rozwiązań dla branży hotelarskiej. Firmy przenoszą swoją działalność, ponieważ obecnie to jeden z nielicznych krajów z dobrymi perspektywami inwestycyjnymi. Ponadto Polska ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę, doskonałe połączenia komunikacyjne, a wiele lotnisk jest rozmieszczonych po całym kraju. Są to atrakcyjne cechy dla każdego biznesmena lub turysty.

Lokalizacje z potencjałem

Które lokalizacje mają w Polsce obecnie największy potencjał?

VS: Zauważyliśmy, szczególnie podczas pandemii, że rynek turystyczny radził sobie naprawdę dobrze. Jako Grupa Hotelowa Radisson otworzyliśmy nasz pierwszy ośrodek w 2017 roku i nadal rozbudowujemy portfolio w Polsce. Dzisiaj jesteśmy w Kołobrzegu, Szklarskiej Porębie, Świnoujściu, Sopocie i Zakopanem. Jednak to Warszawa, Trójmiasto i Kraków mają przyszłość do dalszego rozwoju.

EY: Chcielibyśmy dalej rozszerzać naszą obecność nad wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Planujemy wprowadzić prizeotel do Polski. To nasza nowa marka ekonomiczna w stylu lifestylowym o charakterystycznej formule projektowej, odzwierciedlającej kulturę danego regionu. Obiekty mamy zamiar wprowadzić do Warszawy, Krakowa i Trójmiasta. Uważamy, że ta marka jest kamieniem milowym dla firmy. Obecnie jest ona szeroko dostępna na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim i belgijskim. Naszym celem jest znalezienie równowagi pomiędzy dużymi miastami a spokojnymi resortami.

Rozwój marek

Która marka z portfolio Radisson Hotel Group będzie w naszym kraju najszerzej rozwijana i dlaczego?

EY: Głównie Radisson. Ludzie na całym świecie kojarzą Grupę Hotelową Radisson właśnie z tą marką. Nasze główne rynki międzynarodowe to Niemcy i Skandynawia, a właśnie tam są najbardziej rozpoznawalne. W związku z inflacją i rosnącymi stopami procentowymi, ludzie będą wybierać bardziej przystępne cenowo propozycje, jednak nie oznacza to, że niektóre nasze marki prezentują sobą niższy poziom. Jeśli spojrzymy…Pełną treść publikujemy w najnowszym wydaniu Świata Hoteli. Kliknij, aby dokończyć lekturę.

Rozmawiała: Karolina Stępniak

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022