Robert Padiasek, SCM: Nasze DNA to innowacyjność i jakość

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] Branża HoReCa stanowi kluczowy kierunek w naszej strategii budowania przewagi konkurencyjnej. Jesteśmy zainteresowani rozwojem firm, z którymi współpracujemy, a nadrzędnym celem jest dostarczanie im rozwiązań i nowości – podsumowuje w komentarzu opublikowanym w naszym specjalnym wydaniu „Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024” Robert Padiasek, Commercial Director SCM (Monin & Vitamix).

Robert Padiasek, SCM

Jesteśmy firmą, która w swoim DNA ma wpisane innowacyjność oraz jakość i to oferujemy w każdym kanale sprzedaży. Wciąż rozbudowujemy wachlarz szkoleń i elementów wspomagających sprzedaż. Kryterium doboru partnera jest zawsze realizacja jego potrzeb bez względu na wielkość i liczbę zakupionych produktów.

Inflacja, wzrost kosztów oraz wojna w Ukrainie spowodowały, iż rynek gastronomiczny w zeszłym roku wyhamował. Obniżenie wartości dochodu krajowego brutto i wzrost obciążenia gospodarstwa domowego spowodowały odejście od częstych wizyt w restauracjach kosztem zakupów w sklepach typu Biedronka, Lidl. Produkty MONIN i Vitamix cechuje bardzo wysoka wydajność i naturalne pochodzenie, a to właśnie jest wyraźna przewaga konkurencyjna. Pomimo nadal rosnących kosztów zakupu produktów oraz transportu nasza firma podjęła decyzje o utrzymaniu wszystkich cen na poziomie zeszłego roku, aby nasz klient docelowy mógł nadal używać produktów premium.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Wzrost obrotów/transakcji w gastronomi jest odzwierciedleniem zamożności społeczeństwa i zmian kulturowych Zmiany pokoleniowe kreują nowe rozwiązania spędzania wolnego czasu i spotkań poza domem. W tym roku jak i w latach następnych przewiduję wzrost rynku gastronomicznego na poziomie 8-9 % Y2Y, a w szczególności gwałtowny wzrost liczby sieci, które już weszły na polski rynek i tych, co wkrótce zamierzają wejść. MONIN zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i tak też jest w tym roku, gdyż wprowadzamy zupełnie nową kategorię PURE by MONIN bez dodatku cukru i słodzików. Produkty te nie zawierają konserwantów i wytwarzane są z naturalnych soków i aromatów. Dla smakoszy kawy mamy nowy syrop o smaku cynamonowych bułeczek, a poranne orzeźwienie możemy uzyskać za pomocą nowego koncentratu imbirowego.

SCM jako wyłączny importer produktów MONIN i Vitamix zawsze jest zdeterminowane w kierunku zwiększenia liczby transakcji i sprzedaży u swoich klientów dostarczając im gotowe rozwiązania i nowości.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.02.2024
Aktualizacja: 26.02.2024