Sfinks zwiększa skalę działalności sieci Wook

Udostępnij artykuł

Chcemy, by w ten sposób nasze restauracje były szeroko rozpoznawalne i łatwo dostępne dla klientów. Mamy w portfolio bardzo silne marki, w tym Sphinx, który został uznany za markę pięciolecia w kategorii handel i usługi, ale to właśnie dla Wook rozpoczyna się czas najbardziej dynamicznego rozwoju.

Lokal znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie otwartej ostatnio w Porcie Łódź restauracji Sphinx. Oferta restauracji Wook skierowana jest do miłośników kultury i smaków Dalekiego Wschodu Kucharze na oczach gości przygotowują tradycyjne dania kuchni chińskiej, a atmosfery dopełniają specjalnie zaprojektowane wnętrza utrzymane w czerwono-czarnej stylizacji.

Nowo otwierany Wook w Porcie Łódź jest restauracją z kompleksową obsługą kelnerską, która będzie działać w oparciu o nowy model franczyzowy. Jest to już trzecia placówka sieci otwarty przez Sfinksa w Łodzi i szósty w całej Polsce. Spółka planuje kolejne otwarcia lokali Wook.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami Wook (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. W lipcu 2010 roku, spółka chce przejąć największą polską sieć pizzerii – Da Grasso. Dzięki tej transakcji ma szanse stać się najwiekszą polską firmą gastronomiczną pod względem ilości placówek.
 

Opublikowano: 29.04.2010
Aktualizacja: 29.04.2010