Sphinx otworzył nową restaurację przy S8 w Żabiej Woli

Udostępnij artykuł

W Żabiej Woli, ok. 30 km od Warszawy przy drodze ekspresowej S8, ruszyła nowa restauracja sieci Sphinx. Mieści się ona pod adresem Przy Trasie 6, w budynku hotelu. Na miejscu serwowane są śniadania dla przebywających w nim gości, a także dania ze stałego menu restauracji inspirowane kuchnią bliskowschodnią, z których znana jest sieć. Lokal prowadzony jest we franczyzie.

Nowy Sphinx to 5 sal umożliwiających organizację imprez i spotkań okolicznościowych nawet do 250 osób. Lokal zapewnia szereg atrakcji dla gości. W sali głównej znajdują się dwie strefy zabaw dla dzieci, do restauracji przylega też patio z ogródkiem letnim i stanowiskiem grillowym. Oprócz tego w obiekcie można korzystać z toru do bowlingu i stołów bilardowych. Docelowo przed budynkiem ma powstać także zewnętrzny plac zabaw. W planach jest również organizacja imprez tematycznych dla dorosłych i dzieci. Do restauracji prowadzą dwa wejścia. Jedno z nich zostało przygotowane z myślą o mieszkańcach Żabiej Woli – z dojazdem od lokalnej drogi, bez konieczności wjazdu na ruchliwą ekspresówkę. Drugie jest połączone ze zjazdem z drogi S8. Przy budynku, w którym znajduje się restauracja, jest też obszerny parking.

Przyhotelowe restauracje to ciekawy kierunek rozwoju naszych sieci. W Żabiej Woli restauracja istnieje od wielu lat, jednak już teraz widać, że dzięki marce Sphinx lokalizacja przyciąga większą liczbę klientów niż dotychczas – zarówno podróżnych, jak i mieszkańców okolicznych miejscowości. Bezpośrednie sąsiedztwo trasy S8 zapewniającej komfortowy dojazd z Katowic do Warszawy sprawia, że ma ona również potencjał, aby stać się atrakcyjnym miejscem na organizację imprez firmowych i rodzinnych. Obserwujemy, że klienci w coraz większym stopniu stawiają na znane i cieszące się zaufaniem marki, a franczyza Sphinx jest szansą dla wielu istniejących restauracji na nowe otwarcie biznesowe – komentuje Mateusz Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, zarządzającej siecią SPHINX.

Na klientów restauracji w Żabiej Woli czeka m.in. popularna shoarma w różnych odsłonach, kilka rodzajów steków i ryby. W karcie nie brakuje też sałatek i dań wegetariańskich, a także deserów. Cyklicznie do oferty wprowadzane są sezonowe nowości. Lokal czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-21.00, a w niedziele od 11.00 do 20.00.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

O Grupie Sfinks Polska

Zarządza 106 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 68 restauracji Sphinx (segment casual dining), 32 pubami Piwiarnia (segment gastro pubów), 4 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i lokalami Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz 2 lokalami The Burgers. Spółka prowadzi też sprzedaż w dostawie w oparciu o marki dostępne tylko w dowozie takie jak The Burgers, Och! PITA, Yolo Chicken czy Da Mamma. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Źródło: Sfinks Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.09.2023
Aktualizacja: 29.09.2023