Starbucks: ruszyła kawiarnia w Poznaniu

Udostępnij artykuł

Kawiarnia Starbucks w Poznaniu jest zlokalizowana w części „atrium”, na poziomie 0. Jej wystrój utrzymany w ciepłych, przyjaznych kolorach nawiązuje do historii Starbucks oraz do globalnego programu Starbucks Shared Planet zwiazanego z ochroną środkowiska i przestrzeganiem zasad etycznego handlu. Poznańska kawiarnia Starbucks ma ok. 50 mkw. powierzchni. Została wyposażona w 30 miejsc siedzących, z których część znajduje się wewnątrz kawiarni, a część na zewnątrz. Tak jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks, także goście poznańskiej kawiarni mają zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi). Kawiarnia jest również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kawiarnia w Starym Browarze jest czwartą lokalizacją Starbucks w Polsce. Oprócz niej firma zarządza dwiema kawiarniami w Warszawie i jedną we Wrocławiu. Pierwsza lokalizacja na ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 r. Otwarcie drugiej kawiarni miało miejsce tydzień później we Wrocławiu, na Placu Grunwaldzkim. Trzecią kawiarnię, o nazwie Starbucks Gruba Kaśka, otwarto w Warszawie, w pobliżu Placu Bankowego w październiku 2009 roku.

AmRest, który otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Czechach w roku 2008, obecnie zarządza dziesięcioma lokalami na tamtym rynku. Firma stworzyła także joint venture ze Starbucks na rynku węgierskim, gdzie jeszcze w tym roku nastąpi otwarcie pierwszej kawiarni Starbucks. W 29 krajach na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki znajduje się ponad 1 600 kawiarni Starbucks.

W Starym Browarze działają restauracje zarówno znanych ogólnoposlkich marek, jak i lokalne przedsięwzięcia. Wśród nich są m.in. Art Sushi, Blow Up Bar oraz Blow Up Restaurant, Cafe Club Style, Cafe Nescafe, Coffeeheaven, Kandulski Cafe, KFC, Pizza Hut, Rodeo Drive American Bar & Grill, Sami Swoi, Sphinx, Taste Barcelona, Van Hellder.

 

Opublikowano: 28.04.2010
Aktualizacja: 28.04.2010