Tetra Pak – pierwsze opakowanie z materiałów odnawialnych

Udostępnij artykuł
Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma dostarcza bezpieczne, innowacyjne produkty, które każdego dnia zaspokajają potrzeby setek milionów ludzi na całym świecie. Oferuje m.in. pierwsze opakowanie wykonane w pełni z materiałów odnawialnych.

W Polsce firma obecna jest od 1990 r., a od roku 1993 r. dostarcza kompletne linie technologiczne do produkcji i pakowania mleka i jego przetworów, soków, napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych. W ofercie Tetra Pak są także linie pasteryzujące, UHT, urządzenia serowarskie, instalacje do produkcji lodów, urządzenia do produkcji deserów, przerobu płynnej masy jajowej oraz bogaty asortyment tzw. kluczowych komponentów (wirówki, w tym baktofugi, homogenizatory, wymienniki ciepła, urządzenia do standaryzacji tłuszczu, moduły filtracyjne). Oprócz portfolio maszyn i urządzeń, unikalną ofertą Tetra Pak jest pełna obsługa procesu produkcji, od surowca do końcowego produktu na palecie, przygotowanego do dostawy sklepowej.

Tetra Pak oferuje także pierwsze opakowanie wykonane w pełni z materiałów odnawialnych: masy papierowej uzyskanej ze zrównoważonego surowca z lasów certyfikowanych znakiem FSC® oraz plastiku wyłącznie pochodzenia roślinnego, wykonanego wyłącznie z polimerów z trzciny cukrowej. Innowacyjne opakowanie Tetra Rex® Bio-based jest dostępne w szerokiej gamie pojemności i kształtów odpowiadających na rosnące potrzeby biznesowe klientów i jednocześnie gwarantujących znacznie niższy ślad węglowy w porównaniu do tradycyjnych butelek plastikowych, wykonanych z plastiku wyprodukowanego z paliw kopalnianych.

Firma jest także inicjatorem rozpoczętej w 2017 r. społecznej dyskusji na temat opakowań i ich wpływu na środowisko i zdrowie człowieka w ramach kampanii „Dobre opakowanie ma znaczenie”. Jej celem jest zachęcenie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Więcej informacji na temat kampanii dostępne jest na stronie www.dobreopakowanie.com. Działania można także śledzić bezpośrednio na profilach Facebook i Instagram Tetra Pak Polska.

Firma Tetra Pak po raz kolejny została Sponsorem Głównym
V Sweets & Coffee Forum 2019
Więcej o wydarzeniu: www.scforum.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 19.04.2019
Aktualizacja: 19.04.2019