Uzdrowisko Połczyn: inwestycje w Gryfie

Udostępnij artykuł

Obecnie spółka ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. – Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektoniczno-urbanistycznego zadaszenia basenu zewnętrznego wykorzystującego adaptację typowych systemów przykryć basenowych (odsłanianych latem) wraz z koncepcją dogrzewania wody energią odnawialną w ZLU Gryf o wyróżniających się walorach przestrzennych, przy optymalnych wskaźnikach ekonomicznych i atrakcyjnych założeniach programowych. Koncepcja musi uwzględniać zarówno charakter przedsięwzięcia, jak i wpasowywać się pod względem architektonicznym i urbanistycznym w planowaną zabudowę sąsiadującą – podaje zarząd uzdrowiska.

– Maksymalny planowany łączny koszt wykonania obiektu realizowanego w oparciu o pracę konkursową nie powinien przekroczyć kwoty brutto 700 tys. zł. Powyższy koszt obejmuje całkowity koszt robót budowlanych związanych z realizacją obiektu wykonanego na podstawie projektu opracowanego w wyniku udzielenia przez Zamawiającego zamówienia publicznego po rozstrzygnięciu konkursu. Obejmuje w szczególności koszty wzniesienia i adaptacji obiektów – czytamy w regulaminie konkursu. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do 11 maja br., a jego rozstrzygnięcie nastąpi 11 czerwca br.

Gryf to największy obiekt Uzdrowiska Połczyn SA, zbudowany pod koniec XIX wieku. Oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie – łącznie 431 miejsc noclegowych. Ponadto w skład obiektu wchodzą m.in.: sala konferencyjna, basen zewnętrzny i wewnętrzny z sauną i solarium, siłownia, fitness, salon kosmetyczny i fryzjerski oraz dwie kawiarnie.

Nowo otwarty hotel spa Zdrojowe Zacisze jest bezpośrednio połączony z Gryfem. Hotel posiada 16 pokoi jednoosobowych oraz 16 dwuosobowych. W skład strefy spa wchodzą: pokój zabiegów na twarz, gabinety zabiegów na ciało, gabinety masażu, relaksu, manicure, pedicure, kapsuła spa, gabinety z hydroterapią, jacuzzi z podgrzewanymi leżankami, sauny, łaźnia błotno-parowa. Do dyspozycji gości są również gabinety dla par, w tym pokój z zabiegami w łaźni błotnej. Zabiegi wykonywane są na bazie kosmetyków amerykańskiej marki Pevonia Botanica.

Uzdrowisko Połczyn SA oferuje pokoje w ośrodkach Gryf, Irena, Borkowo i Podhale. W sumie do dyspozycji gości jest 791 miejsc noclegowych. Uzdrowisko świadczy usługi w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a także turystyki zdrowotnej. Przychody firmy za 2008 r. wyniosły 22,4 mln zł. Obecnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi postępowanie prywatyzacyjne dotyczące nabycia 90 proc. akcji uzdrowiska. 
 

Opublikowano: 06.05.2010
Aktualizacja: 06.05.2010