W Poznaniu powstaje Kulinarna Kamienica – Restaurant Market

Udostępnij artykuł

W 4 kwartale 2024 roku dla mieszkańców i turystów Poznania otworzy się nowy koncept restauracyjny Kulinarna Kamienica – Restaurant Market, która połączy pod jednym dachem 10 lokalnych i ponadlokalnych restauratorów. Kamienica jako część odnowionej zabytkowej inwestycji Kamienica Wiedeńska skierowana jest do wielbicieli międzynarodowych kulinariów, poszukiwaczy sezonowych przysmaków i miłośników dobrej kuchni.

Kulinarna Kamienica zlokalizowana jest w samym sercu Poznania, przy ulicy Podgórnej 11/13, zaledwie kilkanaście minut spacerem od Dworca Głównego, co sprawia, że jest doskonałym miejscem zarówno dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do Poznania, jak i dla tych, którzy chcą skorzystać z komunikacji miejskiej, aby dostać się do innych części miasta. Pozostałe strategiczne punkty miasta, jak chociażby Stary Rynek czy Stary Browar oddalone są o kilkaset metrów.

Koncepcja Restaurant Market, czyli marketu restauracyjnego to coraz bardziej popularny trend w całej Polsce. Organizacja w jednym miejscu przystępnego cenowo menu z rozpoznawalnych i autorskich restauracji daje możliwość urozmaicenia oferty gastronomicznej Starego Rynku, jak i całego miasta. Wprowadzenie rzadko dostępnych potraw i smaków, przyciągnie masowego odbiorcę atrakcyjną ceną, starannie zaaranżowanym wnętrzem, lokalizacją, a przede wszystkim jakością dań.

Restaurant Market koresponduje także z potrzebami mieszkańców, szukających korzystnej cenowo, a jednocześnie atrakcyjnej smakowo oferty. Zapewni zatem pozasezonowy i poza turystyczny ruch.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Inspirowane historią wnętrze

Inspirowane historią miejsca wnętrze, zaprojektowane przez trójmiejską pracownię Biuro Kreacja oraz M19 Architekci pomieści ponad 500 osób na ok 1300 m2. W czterech strefach na parterze, całorocznej oranżerii oraz eleganckiej kawiarni z funkcją drink baru na 1 piętrze toczyć się będzie intensywne życie dzienne i wieczorne, wzmacniane przez liczne wydarzenia kulinarne i muzyczne.

Kulinarna Kamienica to nie tylko wyjątkowy koncept gastronomiczny, ale i popularne miejsce spotkań, tętniące życiem o każdej porze dnia, promujące sztukę kulinarną poprzez działania warsztatowe, akcje typu live cooking, spotkania z szefami kuchni, wydarzenia specjalne.

Podstawową ideą aranżacji wnętrza Kulinarna Kamienica jest nowoczesna interpretacja wnętrza zabytkowego budynku, w którym się mieści. Projekt jest atrakcyjnym wizualnie połączeniem aktualnego dizajnu z historycznymi wpływami. To współczesna kreacja popularnego, wielkomiejskiego miejsca spotkań, w którym każdy czuje się swobodnie.

Głównym założeniem architektury wnętrza Kulinarnej Kamienicy jest nawiązanie do historii miejsca i poznańskiej secesji. Inspirację stanowiła secesyjna stylistyka w sztuce i architekturze, a także idea podróży paryskim metrem, czy wnętrze hali dworcowej, których wrażenia będzie można odczuć w Restaurant Markecie.

Kulinarna Kamienica to wędrówka po smakach, gdzie każda strefa poświęcona jest odrębnym podróżom kulinarnym, a łącznikiem dla nich wszystkich jest wspólna strefa konsumpcyjna.

Strefy kulinarne oraz bary

Parter Kulinarnej Kamienicy podzielony jest na 4 strefy – secesyjną, wschodnią, industrialną i azjatycką, których styl odzwierciedlony jest w architekturze wnętrz. Integralną częścią parteru jest całoroczna oranżeria, która stanie się jedną ze stref wspólnej konsumpcji i bazą dla jednego z Kulinarnych barów.

Piętro Kulinarnej Kamienicy to powierzchnia kawiarniano-barowa, w której odczuwalny będzie klimat secesyjnej elegancji. W ciągu dnia to miejsce na kameralne spotkanie w kawiarni z deserami i kawą. W godzinach wieczornych oblicze tej strefy zmienia się w modny drink bar, w którym czas się zatrzymuje, a codzienność zamienia się w wyjątkowe spotkanie.

W skład Kulinarnej Kamienicy wchodzą 3 przemyślane bary, ulokowane w oranżerii, strefie głównej na parterze oraz na 1 piętrze. Propozycje i asortyment barów dostosowany jest do pór dnia i serwuje płynnie przenikające się oferty. Od porannego fit-bio, świeżych soków i smoothie przez kulturę aperitifów w godzinach popołudniowych, aż po wieczorną selekcję koktajli, przy których zapominamy o problemach minionego dnia.

Centralna lokalizacja Kulinarnej Kamienicy stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania uroków Poznania i korzystania z jego bogatej oferty kulturalnej oraz rekreacyjnej.

Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Źródło: Kulinarna Kamienica

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 09.05.2024
Aktualizacja: 09.05.2024