Warszawa: Nowa Charlotte otwarta

Udostępnij artykuł
Lokal, jak pozostałe, ma ogromne witryny, a wewnątrz dominuje drewno. Wspólny stół, który stanowi centralny punkt każdego miejsca, tym razem wykonany jest z materiału z recyklingu, z przetworzonych butelek PET oraz opakowań po jogurtach. Nowa Charlotte znajduje się na Wilanowie, przy ul. Kieślowskiego 7.
Fot. Paulina Zięcik

Wychodzimy poza centrum, żeby włączyć się w lokalne społeczności – mówi Justyna Kosmala, współwłaścicielka Charlotte. – Mieszkańcy miasteczka Wilanów są naszymi stałymi gośćmi, cenimy ich dbałość o ekologię i estetykę przestrzeni, którą tworzą. Cieszymy się, że dołączamy do tego grona.

Fot. Paulina Zięcik

W wilanowskim lokalu będzie klasyczne menu Charlotte, między innymi śniadania serwowane od 7 rano przez cały dzień, croques, tartines, sernik z białą czekoladą. Tradycyjnie dostępne będzie świeże francuskie pieczywo oraz konfitury, czekolady, granola, zestawy prezentowe i wino.

Fot. Paulina Zięcik

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, większość dań będzie gotowa także na wynos. Na gości czeka też duży, całoroczny ogródek, ogrzewany w okresie jesienno-zimowym.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 08.10.2020
Aktualizacja: 09.10.2020