WIR – nowa przestrzeń relaksu, kultury, jedzenia i sportu nad Wisłą

Udostępnij artykuł
W Warszawie nad Wisłą, naprzeciwko „Poniatówki” powstał WIR – pierwsza pływająca platforma skupiająca atrakcje kulturalne, rozrywkowe i sportowe letniego sezonu, przyciągająca bogatą ofertą o każdej porze dnia i nocy. Strefę gastronomiczną tworzy restauracja, bar oraz lokal Bobby Burger. Otwarcie nastąpiło 26 kwietnia br.

WIR to wyjątkowe miejsce nad Wisłą, oferujące wszystkim warszawiakom i turystom ucieczkę od zgiełku wielkiego miasta, relaks i różnorodne formy spędzenia wolnego czasu. W dawnej, międzywojennej Warszawie brzeg Wisły był przestrzenią żywą, dynamiczną, z bogatą ofertą kulturalną i sportową. Nad rzeką kwitło życie towarzyskie i sportowe stolicy. WIR powraca do tej tradycji i proponuje aż 5 stref wyznaczających różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu. WIR ma swoją odsłonę dzienną i nocną. W ciągu dnia to chillout, sporty wodne, łodzie, różnorodna i wyśmienita gastronomia, czyli relaks nad Wisłą w centrum miasta, przy kojącym szumie rzecznych fal. Wieczorem to kino, muzyka od najlepszych DJ’ów, koncerty, świetny cocktail bar – mnóstwo okazji do poznania kogoś nowego lub spędzenia miło wieczoru ze znajomymi. WIR wciąga o każdej porze dnia i nocy!

WIR tworzą ludzie od lat związani z aktywnym życiem Warszawy, odpowiadający za najciekawsze projekty gastronomiczne i inicjatywy kulturalno-społeczne stolicy: Yafo, Kosmos, Inne Beczki
w Hali Gwardii, Bazar Miejski, Oleandrów 3 i kilka innych warszawskich lokali. Za ofertę atrakcji na wodzie odpowiada Piotr Jedynasiak, miłośnik Wisły i popularyzator wszelkich form rekreacji oraz wypoczynku na rzece. Ich doświadczenie jest gwarancją najwyższej jakości rozrywki i kultury, ciekawej oferty dla dzieci i dorosłych, różnorodnych propozycji gastronomicznych oraz wciągających atrakcji sportowych. Nową propozycją nad Wisłą jest niewątpliwie kompleksowa oferta profesjonalnych łodzi, które można będzie wynająć na godziny, ze sternikiem lub samodzielnie.

Do wyboru są łodzie motorowe zróżnicowane pod względem wielkości, osiąganych parametrów
i wyposażenia.

Miejsce i program

Platforma zacumowana jest po lewej stronie Wisły, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, naprzeciw plaży „Poniatówka”, między mostami kolejowym i Poniatowskiego. W jednym miejscu znajdziemy tu turystykę wodną, jedzenie i picie, chilloutową muzykę i świetną miejscówkę do wypoczynku na wodzie.

Na blisko 200 dni sezonu zaplanowano ponad 138 wydarzeń, w tym 84 imprezy muzyczne, 26 pokazów filmów, 28 aktywno­ści o charakterze sportowo-rekreacyjno-edukacyjnym.

Przestrzeń WIRu zajmująca 336 mkw. podzielona jest na strefy, do wykorzystania w zależności od nastroju, towarzystwa, okazji, pogody czy pory dnia.

Strefa gastronomii – w strefie gastronomicznej WIRu, zajmującej powierzchnię 200 mkw., znajdują się dwie restauracje oraz bar. Pomysł na kuchnię jest w WIRze prosty – ma być smacznie, towarzysko, przekąskowo, aby móc dzielić się daniami ze znajomymi. Menu jest otwarte zarówno na wegan, wegetarian, jak i mięsożerców. W karcie nie brakuje więc wege przekąsek inspirowanych smakami Bliskiego Wschodu, ale też Afryki Północnej. Są to hummusy, owoce morza, mezze i pity przygotowane przez szefa kuchni Yafo, lubianego i cenionego przez warszawiaków gastro-baru z ulicy Poznańskiej. W WIRze działa również lokal największej polskiej sieci burgerowni czyli Bobby Burger.  W menu znajdują się pełnowartościowe i różnorodne burgery mięsne (wołowe i drobiowe) oraz wegetariańskie w bułce bezglutenowej, pełnoziarnistej, maślanej lub z sezamem, a także frytki z autorską przyprawą, onion rings, mozzarella sticks czy lemoniada.

Strefa relaksu – to miejsce, w którym czas płynie wolniej, a swobodny odpoczynek umożliwiają wygodne leżaki i pufy. Ta wysunięta 16 metrów w głąb Wisły przestrzeń WIRu stanowi cichy, intymny kącik idealny na spędzenie czasu z rodziną, randkę lub po prostu kolację w towarzystwie natury. Sąsiedztwo baru umożliwia uzupełnianie witamin w postaci koktajli owocowych i lemoniad.

Strefa sportu – WIR pragnie zachęcić warszawiaków także do bardziej aktywnych form spędzania czasu nad Wisłą i oddaje do dyspozycji swoje łodzie motorowe oraz spacerowe. Przy wsparciu profesjonalnej załogi będzie można przemieszczać się nimi po Wiśle, organizować kolacje przy zachodzie słońca lub trenować triki na wodzie. Wypożyczenia będzie można dokonywać na miejscu, telefonicznie lub za pośrednictwem systemu rezerwacji online. W strefie sportowej WIRu będzie także stacja biegacza oraz stacja rowerzysty z rowerkami stacjonarnymi i warsztatem naprawczym, w którym będzie można przy pomocy udostępnionych narzędzi samemu lub korzystając z profesjonalnej obsługi naprawić swój jednoślad.

Strefa kultury – na scenie WIRU będą organizowane wydarzenia, które zaprezentują najmocniejsze elementy kultury stolicy. Doświadczenie nabyte przez organizatorów odpowiedzialnych za tworzenie popularnych polskich festiwali muzycznych (m. in. Sanatorium Dźwięku, Nowe Fale, OleanderFEST, Jazz.It) pozwala na zapewnienie rozrywki i wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie, stąd mocną stroną oferty będzie muzyka. Na scenie wystąpią zespoły związane z najlepszymi polskimi labelami, takimi jak LADO ABC, Recognition, Astrophone, Asfalt Records, U Know Me Records, Instant Classic czy Latarnia Records. WIR będzie proponować różnorodne gatunki muzyczne – od akustycznych koncertów jazzowych, przez porywające występy zespołów popowych, po elektronikę czy ambient. Sięgając po konkretne przykłady, w tegorocznych planach są koncerty m.in. takich wykonawców i zespołów jak EABS, Sonar Soul, Paulina Przybysz, Syny, Julian Uhu, Flirtini, P.Unity, Warsaw Afrobeat Orchestra, Lua Preta, Jazzpospolita czy Rosalie.

Kino plenerowe – na scenie WIRu, na wielkim dmuchanym ekranie odbywać się będą poprzedzone prelekcją seanse filmowe. Na kino plenerowe załapią się wszyscy i dla nikogo nie zabraknie miejsca, gdyż filmy będzie można oglądać nawet z Mostu Poniatowskiego! W repertuarze między innymi: cykl filmów poświęconych sztuce, filmów dokumentalnych, pokaz najlepszych polskich teledysków lub cykl filmów z dubbingiem na żywo. Będą propozycje i dla małych, i tych większych, a nawet bardzo dużych.

Ekologia i szacunek dla miasta jako wspólne dobro

WIR pragnie nadać nowy odcień życiu warszawskich bulwarów – być miejscem aktywnym, różnorodnym, przyciągającym swoją dobrą energią i jednocześnie szanującym potrzeby i komfort życia wszystkich mieszkańców stolicy, uczącym odpowiedzialności za miasto jako wspólnotę. WIR, będąc nad Wisłą i w otoczeniu natury, szanuje też przyrodę i wprowadza ekologiczne praktyki – jedzenie oraz napoje podawane w 100% proc. biodegradowalnych naczyniach, ograniczenie do minimum plastikowych opakowań, kontrolowany recykling odpadów, przetwarzanie materiałów, organizację warsztatów ekologicznych dla rodzin z dziećmi.

Godziny otwarcia WIRu

Niedziela-środa – godz. 10.00-01.00

Czwartek – godz. 10.00-03.00

Piątek-sobota – godz. 10.00-05.00

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.05.2019
Aktualizacja: 14.05.2019