Zmarł Yann Gontard, wieloletni dyrektor generalny Sodexo Polska

Udostępnij artykuł
Z głębokim żalem informujemy, że 19 marca w wieku 52 lat odszedł Yann Gontard, który przegrał walkę z COVID-19. Doświadczony manager wielokrotnie aktywnie uczestniczył w panelach dyskusyjnych podczas naszego wydarzenia Food Business Forum. Z ogromną charyzmą, chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Właśnie takim go zapamiętamy.

Yann Gontard pochodził z Francji. Zawodowo był związany z Polską, gdzie od 1992 r. mieszkał i pracował na stałe. Dołączył do Sodexo Polska On-site Services w 2007 r., pełniąc w nim funkcję dyrektora generalnego. Pod koniec 2012 r. objął stanowisko CEO Central Europe, odpowiadając za działania Sodexo nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. Od września 2015 r. pełnił funkcję CEO of Corporate Segment for Central & Eastern Europe, zaś od maja 2018 roku odpowiadał za całym region CEE (Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry) jako Region Chairman Central & Eastern Europe. Był związany z Sodexo do 2020 roku. Wcześniej pełnił funkcję m.in. General Managera Gazety Poznańskiej czy Dziennika Bałtyckiego.

Rodzinie, bliskim i współpracownikom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 22.03.2021
Aktualizacja: 22.03.2021