Zygmunt Solorz przejął zakopiański Hotel Belvedere

Udostępnij artykuł

Czterogwiazdkowy Belvedere jest już własnością jednego z najbogatszych Polaków. Jak podał portal Onet.pl porozumiał się z byłą właścicielką Małgorzatą Chechlińską odnośnie tego hotelu. Przypomnijmy, że Zygmunt Solorz kilka lat temu przejął należący do Chechlińskiej pięciogwiazdkowy Hotel Litwor w Zakopanem. Wówczas odbyło się to w obecności policji i komornika.

Hotel Belvedere
Hotel Belvedere Resort & SPA Zakopane

Na stronie Hotelu Belvedere pojawił się komunikat:

Działając w imieniu spółki Centrum Kongresowe Plus sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu – dotychczasowego operatora Hotelu Belvedere, uprzejmie informujemy, że od dnia 31.10.2022 r. od godziny 14:00, zgodnie z zawartymi porozumieniami, nowym operatorem Hotelu Belvedere jest spółka TMS Spartaco sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie informujemy, że przejęcie Hotelu przez nowego operatora nastąpiło przy pełnej współpracy obu podmiotów i  zmiana ta nie wpłynie na zaplanowane pobyty w Hotelu Belvedere.

Takie oświadczenie może wskazywać na to, że – trwający od 2018 roku – konflikt między Solorzem a Chechlińską zakończył się.

Jak się zaczęło?

W lipcu 2017 r. nowy właściciel przejął od Grupy Trip znajdujący się przy Krupówkach Hotel Litwor. Odbywa się to nad ranem, za pośrednictwem ochroniarzy. Wtedy rozpoczęła się “wojna” między Chechlińską a Solorzem. Była właścicielka twierdzi, że nadal może użytkować hotel i próbuje walczyć z “nagonką medialną”, o czym informowaliśmy. W kolejnych latach w sprawie pojawiają się nowe wątki. W końcu zajmuje się nią Prokuratura Okręgowa w Warszawie, co prowadzi do postawienia zarzutów Chechlińskiej.

Po latach, Solorz i Chechlińska – w sprawie Hotelu Belvedere – porozumieli się w kuluarach, już bez udziału mediów.

Na mocy obustronnego porozumienia przejęliśmy Hotel Belvedere — mówi w rozmowie z Onetem Wojciech Pochrzęst, członek zarządu spółki TMS Spartaco, a w przeszłości zakopiański dziennikarz Polsat i Polsat News. — Hotel ten cały czas funkcjonuje. Nie planujemy w nim żadnych zwolnień pracowników. Wszystkie osoby, które zdecydowały się dla nas pracować pozostały. Ogólnie bardzo cieszę się, że tym razem proces przejęcia obiektu przebiegł bez emocji i sprawnie.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Onet, Hotel Belvedere

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 15.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022