12|14 Stradom House, Autograph Collection – otwarcie w kwietniu

Udostępnij artykuł

Już wiosną tego roku w Krakowie otworzy się nowy, pięciogwiazdkowy hotel 12 | 14 Stradom House. Będzie drugim obiektem w Polsce z kolekcji Autograph Collection. W rocznice 650 lat powstania, zabytkowy kompleks budynków powraca, aby służyć odwiedzającym miasto i jego mieszkańcom.

12|14 Stradom House, Autograph Collection

Magia historii i wizja przyszłości

XIV wiek – to właśnie wtedy rozpoczyna się historia tego niezwykłego budynku położonego przy ulicy Stradomskiej 12-14, między Wawelem a Kazimierzem, jednym z głównych punktów historycznego Krakowa. Na przestrzeni lat mieściły się w nim między innymi: kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny. Ta zapomniana perła polskiej architektury, której od ponad dekady groziło niemal całkowite zniszczenie, odzyskała dawny blask. W tym roku, w tych murach zostanie zrealizowany jeden z najciekawszych konceptów hotelarsko-gastronomicznych w Polsce.

Zabytkowy kompleks budynków składa się ze 125 pokoi , dwóch restauracji, baru ulokowanego w majestatycznej, odrestaurowanej, wysokiej na 9m dawnej kaplicy oraz SPA. To tylko niektóre z udogodnień, jakie oferować będzie 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection. Ten pięciogwiazdkowy hotel stanie się niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, jakie oferuje Kraków.

Design skrojony na miarę

Wnętrze hotelu to aranżacje łączące najwyższą jakość oraz wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur. Hotelowe pokoje wyróżnia starannie dobrane, dopracowane do najmniejszego detalu wzornictwo. Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Całości dopełniają kameralna biblioteka, skąpane w zieleni patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Nawiązania do polskiej kultury i tradycji przeniosą gości w podróż po niezliczonych zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Niezwykły potencjał tego miejsca dostrzegł Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group: „Zgodnie z filozofią Angel Poland Group, każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, ale także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny – jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO może powrócić w nowej odsłonie. Jesteśmy przekonani, że Stradom House będzie nie tylko miejscem wypoczynku dla turystów, podróżujących w celach biznesowych, ale także miejscem spotkań krakowian”.

Uczta dla miłośników architektury i kuchni

Stradom House będzie przestrzenią wręcz stworzoną dla osób pragnących odnaleźć pełną spokoju, atmosferę do pracy lub zorganizować biznesowe czy towarzyskie spotkanie. W sercu tego niezwykłego miejsca powstanie bar „Hedwig’s” znajdujący się w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi. Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą dwa, wyjątkowe restauracyjne koncepty. Pierwszy z nich, „Gaia” jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu, natomiast „John Dory” zapewni niespotykane do tej pory w królewskim mieście doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza.

SÓL: wellness dla ciała i duszy

Sól, skarb najgłębszych podłoży regionu, określana często „białym złotem” stanie się podstawą nowej filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept wellness „SÓL”, to autorska linia kosmetyczna, szykowna siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień 2022

Kolekcja sztuki Stradom House

Kolekcja sztuki Stradom House to odzwierciedlenie energii współczesnej polskiej kreatywności. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni Polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska czy Przemek Pyszczek. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej głęboki związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Kuratorem kolekcji jest Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty11.

Stradom House Membership

Wizją i celem twórców Stradom House jest stworzenie przestrzeni dla lokalnej i międzynarodowej społeczności, w której członkowie będą mogli wspólnie poszukiwać inspiracji w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Dlatego jedną z wyjątkowych usług oferowanych w Stradom House jest możliwość dołączenia do programu Private Membership, który pozwoli na branie udziału w wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni oraz zapewni możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia takie jak dostęp do strefy wellness z basenem, czy fitness z najwyższej jakości wyposażeniem. Członkostwo w programie Private Membership pozwoli na odkrycie wielu korzyści płynących z konceptu w najróżniejszych obszarach. Stradom House Membership będzie pierwszym tak wyjątkowym programem w Polsce.

Stradom House to miejsce idealnie łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym chcemy, aby był Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokojów i kuchni kierowaliśmy się zasadą „Zero Waste” – podkreślił Lionel Valla, General Manager Stradom House, Autograph Collection.Sięgając w historię, zaczynamy pisać przyszłość.

Źródło: 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 07.02.2023
Aktualizacja: 07.02.2023