15 tirów z pomocą dla Ukrainy

Udostępnij artykuł

Kolejny, drugi już transport w tym miesiącu z meblami kuchennymi i domowymi oraz sprzętem AGD dotarł do obwodu lwowskiego. Pomoc zorganizowano z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego i we współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju, Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek” oraz Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). 

Do tej pory dzięki wspólnym działaniom z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, Fundacją PFR i świętokrzyską Fundacją „Kaganek” przekazaliśmy łącznie 15 tirów na Ukrainę z łóżkami polowymi, materacami, pościelą, meblami kuchennymi i domowymi oraz sprzętem AGD. Ta pomoc jest niezwykle istotna w tym okresie, ponieważ służy rodzinom, które zostały wewnętrznie przesiedlone na Ukrainie i trafiły do obwodu lwowskiego. Władza lokalna robi wszystko, aby zdążyć jeszcze przed zimą zabezpieczyć warunki mieszkaniowe dla tych osób. Cieszę się, że nasza firma może przyczynić się do skutecznego wsparcia tych działań – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, który przypomniał, że Grupa PHH od początku wybuchu wojny na Ukrainie jest zaangażowana w szereg działań pomocowych dla ofiar wojny za wschodnią granicą. – W naszych hotelach i obiektach udostępniliśmy ponad 250 tys. noclegów dla osób przybyłych z Ukrainy. Ta pomoc była i jest możliwa przede wszystkim dzięki bardzo dobrej współpracy z urzędami wojewódzkimi i samorządami. Według mojej wiedzy do dzisiaj rząd polski przeznaczył dla hoteli, obiektów hotelowych, a także innych miejsc zakwaterowania w całym kraju 500 mln zł na pokrycie kosztów pobytu gości z Ukrainy.

W sierpniu br. we Lwowie podpisano list intencyjny między Polskim Holdingiem Hotelowym a Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów (UHRA). Celem tego porozumienia było zwiększenie pomocy przekazywanej z Polski dla ofiar wojny na terenie obwodu lwowskiego. W wyniku tych działań 13 tirów z pomocą humanitarną, wysłanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, dotarło na Ukrainę.  We wrześniu br. PHH podpisał list intencyjny z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju. To pozwoliło na zwiększenie pomocy dla Ukraińców przebywających w Polsce, jak również tych, którzy pozostali na Ukrainie. W pomoc włączyła się również Fundacja Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek”. Dzięki tej współpracy do obwodu lwowskiego dotarły dwa tiry z meblami i sprzętem AGD.

Źródło: PHH

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.10.2022
Aktualizacja: 27.10.2022