2-proc. wzrost cen w hotelach

Udostępnij artykuł

Ceny za dwuosobowy pokój w Krakowie kształtowały się w poszczególnych miesiącach 2010 roku następująco: luty – 50 funtów, marzec – 58 funtów, kwiecień – 69 funtów oraz maj – 73 funty. Pomimo systematycznego wzrostu cen Kraków kolejny miesiąc z rzędu pozostaje jednym z najtańszych miast w Europie.

Natomiast majowe ceny w europejskich hotelach wyglądają tak: Sztokholm – 128 funtów (spadek o 2 proc. w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego), Kraków – 73 funty (spadek o 5 procent), Berlin – 88 funtów (spadek o 2 procent), Praga – 90 funtów (spadek o 5 procent), Paryż – 137 funtów (wzrost o 8 procent), Londyn – 145 funtów (wzrost aż o 12 procent), Dublin – 91 funtów (spadek o 6 procent), Madryt – 100 funtów (wzrost o 4 proc.), Barcelona – 155 funtów (wzrost aż o 34 proc.), Rzym – 149 funtów (wzrost o 7 procent), Ateny – 96 funtów (spadek o 6 procent), Genewa – 169 funtów (spadek o 6 procent) oraz Wiedeń – 114 funtów (cena taka sama jak w maju 2009 roku).

Indeks cen hoteli Trivago to średnie ceny noclegów w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Ceny te dotyczą pokoju standardowego dwuosobowego i są obliczalne na podstawie 40 tys. dziennych zapytań o ceny noclegów w hotelach, jakie znajdują się w bazie portalu. Trivago jest jednym z pierwszych serwisów online w Europie stworzonym dla podróżujących, poszukujących szerokich informacji związanych z tematem podróży. Platforma porównuje ceny hoteli na całym świecie oferowanych przez ponad 53 platformy bukujące.
 

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 10.05.2010
Aktualizacja: 10.05.2010