55 mln euro dotacji na hale targowe

Udostępnij artykuł

Zainteresowani powinni składać wnioski o dofinansowanie inwestycji w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do 31 maja. Projekty, które mogą otrzymać dofinansowanie powinny polegać m.in. na budowie, rozbudowie i wyposażeniu infrastruktury umożliwiającej organizację kongresów, konferencji, wystaw i targów o znaczeniu ponadregionalnym i międzynarodowym. Wsparciem moga być objęte tylko te przedsięwzięcia, które mają bezpośredni wpływ na rozwój przedsiębiorczości, głównie innowacyjnej oraz promocję regionu jako atrakcyjnego gospodarczo. O pomoc unijną się ubiegać .jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki; przedsiębiorcy prowadzący spółki, w których udziały lub akcje posiada jednostka samorządu terytorialnego lub Skarb Państwa oraz podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego.

Inwestycje dotyczące budowy centrów kongresowych i targowych powinny być realizowane na terenie następujących województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego lub warmińsko-mazurskiego.
Na dofinansowanie mogą liczyć projekty, których wartość jest nie mniejsza niż 20 mln zł. Na inwestycje poszczególnych województwach przeznaczono następujące kwoty: lubelskie – 21,14 mln euro, podkarpackie – 7,52 mln euro, świętokrzyskie – 5,15 mln euro oraz warmińsko-mazurskie – 21,14 mln euro.

Dofinansowane zostaną projekty, które uzyskały powyżej 60 proc. punktów w ocenie rankingowej i najwyższe miejsca w rankingu. Projekty, które uzyskają poniżej 60 proc. punktów zostaną odrzucone.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 22.04.2010
Aktualizacja: 22.04.2010