Znamy wyniki Plebiscytu Gości RestaurantWeek®

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] Jesienna edycja RestaurantWeek® pobiła wszystkie dotychczasowe rekordy i przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niemal 230 tysięcy Foodies w trzech krajach wspólnie celebrowało miłość do jedzenia i wyjątkowe chwile przy stole, potwierdzając, że apetyt na festiwalowe doświadczenia rośnie z sezonu na sezon. W ramach największego plebiscytu restauracyjnego w kraju wyłoniono także najlepsze restauracje tej edycji: na najwyższym stopniu podium stanęła Kultova (Kraków), tuż za nim uplasowała się Wina Dajcie (Rzeszów), a trzecie miejsce zdobyła Floor No. 2 w Presidential Hotel (Warszawa).

weranda restaurant week

Łącznie niemal 230 000 tysięcy gości wzięło udział w jesiennych Festiwalach w Polsce, Czechach i debiutujących Niemczech. W ramach RestaurantWeek® przy stołach w ponad 420 topowych restauracjach w 13 największych polskich aglomeracjach zasiadło dokładnie 191 662 Foodies. Dodatkowo BreakfastWeek przyciągnął 14 515 miłośników śniadań. Czeska edycja RestaurantWeek® w Pradze, Brnie, Pilznie i Ostrawie zgromadziła 22 053 gości, a debiutująca edycja w Berlinie i Monachium po raz pierwszy przyciągnęła tysiące Foodies do topowych restauracji, otwierając tym samym nowy rozdział Festiwalu na niemieckim rynku.

To ogromny sukces całego zespołu i naszych partnerów! Cieszymy się, że zamykamy kolejny rok z tak imponującymi wynikami, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rekordowa liczba Foodies pokazuje, że Goście chcą odkrywać nowe smaki, poznawać wyjątkowe miejsca i spędzać wspólnie czas przy stole, a my jesteśmy dumni, że możemy im w tym towarzyszyć – mówi Marcin Wawrzeń, Country Manager i współorganizator RestaurantWeek®. – Apetyt na kulinarne doświadczenia rośnie z każdym sezonem, a my nie zamierzamy zwalniać tempa. Co przyniesie kolejny rok? Czas pokaże, ale jedno jest pewne: przed nami jeszcze wiele popisowych i pełnych emocji wyzwań! – dodaje.

Jesienna edycja RestaurantWeek® odbywała się pod hasłem „From Foodies for Foodies”, podkreślając, że to właśnie społeczność Foodies nadaje Festiwalowi autentyczny charakter. Tegoroczna odsłona stała się jeszcze bardziej społecznościowa – głos należał do tych, którzy odkrywali nowe restauracje, testowali menu, wracali do ulubionych smaków i chętnie dzielili się rekomendacjami. Bycie Foodie to dziś znacznie więcej niż zamiłowanie do dobrego jedzenia – to pasja odkrywania i pełnego przeżywania kulinarnych doświadczeń.

Plebiscyt Gości RestaurantWeek®

Plebiscyt Gości RestaurantWeek® to największy plebiscyt restauracyjny w Polsce, w którym o nagrodach decydują nie eksperci, lecz sami goście – aktywni amatorzy restauracyjnych doświadczeń i autorskiej kuchni. Oceniają oni restauracje w pięciu kategoriach: przystawka, danie główne, deser, obsługa oraz atmosfera. Plebiscyt jest również okazją do wyróżnienia najlepszych debiutów i najpopularniejszych restauracji w kraju. W tej najbardziej obiektywnej formule nagrody i wyróżnienia otrzymało ponad 100 restauracji. Zwycięzcą ogólnopolskiego Plebiscytu Gości RestaurantWeek® została restauracja Kultova z Krakowa. Na drugim miejscu uplasowała się Wina Dajcie (Rzeszów), a podium zamyka Floor No. 2 w Presidential Hotel (Warszawa).

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad-grudzień 2025
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

michal gniadek nowosci gastronomiczne

Oto najlepsze restauracje jesiennej edycji RestaurantWeek® w kategoriach ogólnopolskich:

I MIEJSCE W POLSCE: Kultova (Kraków)
II MIEJSCE W POLSCE: Wina Dajcie (Rzeszów)
III MIEJSCE W POLSCE: Floor No. 2 (Presidential Hotel) (Warszawa)
NAJLEPSZA PRZYSTAWKA W POLSCE: Ramki (Łódź)
NAJLEPSZE DANIE GŁÓWNE W POLSCE: Kultova (Kraków)
NAJLEPSZY DESER W POLSCE: Okovita (Rzeszów)
NAJLEPSZA OBSŁUGA W POLSCE: BelleVue (Grand Hotel Focus) (Szczecin)
NAJLEPSZA ATMOSFERA W POLSCE: Dram: Restaurant & Cocktail Bar (Poznań)
NAJPOPULARNIEJSZA RESTAURACJA W POLSCE: Floor No. 2 w Presidential Hotel (Warszawa)
NAJLEPSZY DEBIUT W POLSCE: Kultova (Kraków)

Plebiscyt Gości BreakfastWeek

Znane są również wyniki Plebiscytu Gości BreakfastWeek – Festiwalu Śniadań na mieście, który towarzyszył jesiennej edycji RestaurantWeek®. Goście wybrali m.in. najlepsze śniadanie, atmosferę, obsługę, a także najlepszy debiut i najpopularniejszą restaurację. Zwycięzcą ogólnopolskiego Plebiscytu Gości BreakfastWeek zostało Latin Brunch ze Szczecina. Drugie miejsce zajęło Lobby Bar w Presidential Hotel z Warszawy, a na trzecim uplasowała się Przystań & Marina z Wrocławia.

Oto najlepsze restauracje jesiennej edycji BreakfastWeek w kategoriach ogólnopolskich:

I MIEJSCE W POLSCE: Latin Brunch (Szczecin)
II MIEJSCE W POLSCE: Lobby Bar w Presidential Hotel (Warszawa)
III MIEJSCE W POLSCE: Przystań & Marina (Wrocław)
NAJLEPSZE ŚNIADANIE W POLSCE: Latin Brunch (Szczecin)
NAJLEPSZA OBSŁUGA W POLSCE: Pomelo Bistro (Gdańsk)
NAJLEPSZA ATMOSFERA W POLSCE: Cafe Freska (Wrocław)
NAJPOPULARNIEJSZA RESTAURACJA W POLSCE: Latin Brunch (Szczecin)
NAJLEPSZY DEBIUT W POLSCE: Lobby Bar w Presidential Hotel (Warszawa)

Źródło: RestaurantWeek

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.