Accor poprawia wyniki

Udostępnij artykuł

Accor zamyka trzeci kwartał 2022 z przychodem rzędu 1,15 mld euro. To wynik o ponad 83 proc. większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Poza tym o 9 proc. lepszy względem 2019 roku. Jak podkreśla Sébastien Bazin, Chairman and CEO Accor, dynamika biznesu nie zwolniła w tym kwartale, a przychody grupy znacznie przekroczyły poziomy sprzed pandemii.

Rekordowa aktywność w Q3

Opublikowane przez Accor wyniki finansowe potwierdzają gwałtowną poprawę wyników działań operacyjnych obserwowaną od początku 2022 roku. W trakcie trzeciego kwartału br. grupa otworzyła w sumie 93 hotele z ponad 15 tys. pokoi dla gości. To przekłada się na wzrost netto 2,4 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a zarazem znaczący wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem bieżącego roku.

W trzecim kwartale br. grupa Accor uzyskała przychód rzędu 1,15 mld euro. To ponad o 83 proc. więcej niż w trzecim kwartale zeszłego roku i aż o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Grupa prognozuje zamknąć 2022 rok ze wzrostem netto sieci blisko 3,5 proc.

Duży popyt ze strony krajowych i międzynarodowych turystów podróżujących w celach wypoczynkowych w okresie letnim napędził pozytywne wyniki. Dodatkowo początek jesieni przyniósł wzrost popytu ze strony gości biznesowych podróżujących w celach służbowych na konferencje, eventy branżowe i targi.

Trzeci kwartał bieżącego roku utrzymał wzrostową dynamikę działalności biznesowej całej grupy, z przychodami znacznie przekraczającymi poziomy z 2019 rokumówi Sébastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor. – Z wyjątkiem regionu Azji i Pacyfiku, który jeszcze się odbudowuje, wszystkie obszary odnotowały wzrost w porównaniu z 2019 r. Dobre wyniki, w połączeniu ze ścisłą dyscypliną operacyjną i finansową, pozwalają nam wnioskować, że jesteśmy w stanie osiągnąć górną granicę naszego całorocznego przedziału prognoz EBITDA, który powinien wynieść od 610 mln euro do 640 mln euro.

Hotele i pokoje

Pod koniec września 2022 roku portfolio grupy Accor tworzy w sumie 789 152 pokoi w 5 357 obiektach na całym świecie. Bieżący pipeline sieci zakłada otwarcie 212 tys. pokoi w ponad 1,2 tys. hoteli. Prognozy na ostatni kwartał są bardzo obiecujące.

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 02.11.2022
Aktualizacja: 15.11.2022