AmRest otworzył Starbucksa na Węgrzech

Udostępnij artykuł

– Mamy ogromny szacunek dla wieloletniej, przebogatej kultury picia kawy na Węgrzech. Jest nam niezmiernie miło, że możemy stać się jej częścią – powiedział Vladan Armus, Brand President Starbucks na region Europy Środkowo-Wschodniej. – W ciągu ostatnich kilku lat kawiarnie na Węgrzech stały się ponownie popularne, cieszymy się więc, że będziemy mogli oferować naszym gościom wysokiej jakości kawy oraz niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowe wrażenia, które określamy jako Starbucks Experience – dodał Armus.

Starbucks współpracuje z firmą AmRest od 2008 roku otwierając kawiarnie w Czechach i w Polsce. Obecnie, po otwarciu pierwszej kawiarni w Budapeszcie, na wszystkich trzech rynkach Europy Środkowo-Wschodniej funkcjonuje łącznie 16 kawiarni Starbucks.

– Wejście na rynek węgierski we współpracy z naszym zaufanym partnerem, firmą AmRest, stanowi kolejny etap w poszerzaniu naszej obecności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które charakteryzują się wieloletnią tradycją picia kawy – powiedział Buck Hendrix, prezes Starbucks na region Europy i Bliskiego Wschodu.

Kawiarnia Starbucks w Budapeszcie będzie oferować swoim klientom szeroki wybór gorących i zimnych napojów kawowych na bazie espresso przygotowywanego wyłącznie z ziaren opatrzonych certyfikatem Fairtrade, kaw parzonych oraz herbat Tazo. Menu Starbucks obejmuje tradycyjne wypieki, takie jak ciastka, muffiny, donuty, kanapki oraz sałatki. W nowo otwartej kawiarni na Węgrzech goście znajdą lokalne specjały, takie jak Reform Triangle Sandwiches (kanapki w kształcie trójkątów), Sausage Sandwiches (kanapki z kiełbasą) i Pick Salami Sandwiches (kanapki z węgierskim salami pick). Szczególną atrakcję będą stanowiły Cheese Pogácsa (serowe bułeczki Pogácsa) oraz Almond Nougat Cake (ciasto migdałowo-nugatowe) wypiekane przez wysoko cenioną lokalną piekarnię, Gerbeaud Confectionery.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Starbucks tak dynamiczne rozwija się w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ostatnim czasie otworzyliśmy dwie kolejne kawiarnie w Polsce – w Poznaniu oraz w Warszawie. Teraz możemy zaoferować Starbucks Experience naszym gościom na Węgrzech. Mamy nadzieję, że marka Starbucks spotka się tu z równie gorącym przyjęciem, jak miało to miejsce w Czechach i w Polsce – powiedział Vladan Armus.

Obecnie w Polsce funkcjonuje pięć kawiarni Starbucks – trzy w Warszawie, jedna we Wrocławiu i jedna
w Poznaniu, otwarta w kwietniu 2010 r. AmRest w Czechach zarządza obecnie dziesięcioma lokalami.

AmRest jest największym niezależnym operatorem restauracyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza restauracjami KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, freshpoint i Rodeo Drive w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech. AmRest zarządza kawiarniami Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 16.06.2010
Aktualizacja: 16.06.2010