AmRest sprzedał udziały w sieci Freshpoint

Udostępnij artykuł

Jak już podawał portal Horecanet.pl, od początku 2010 roku AmRest kończy restrukturyzację sieci restauracji marek własnych – Rodeo Drive i Freshpoint. Polega ona na zamknięciu najmniej rentowych lokali oraz wyłączeniu pozostałych z portfolio grupy i oddaniu ich w zarządzanie brand menedżerom. Taka decyzja związana była z tym, że lokale te były w stanie spełnić docelowej skali na poziomie minimum 50 mln dol. rocznej sprzedaży. Ponadto AmRest koncentruje swoje siły na rozwoju nowych marek – Starbucks i Burger King.

W planach AmRestu jest otwarcie nawet siedemdziesięciu nowych restauracji w 2010 roku wykorzystując wewnętrzne przepływy pieniężne oraz finansowanie dłużne. Ponadto dodatkowe środki pozyskane z emisji akcji dla amerykańskiego funduszy Warburg Pincus zostaną użyte do sfinansowania przyspieszonego wzrostu po roku 2010 w tym otwarcia ponad 100 restauracji w roku 2011.

Przypomnijmy, AmRest uzyskał w pierwszym kwartale bieżącego roku 11,58 miliona zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 10,64 miliona zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 481,21 miliona zł wobec 521,66 miliona zł w analogicznym okresie roku poprzedniego.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 11.06.2010
Aktualizacja: 11.06.2010