Art Hotel Niebieski: współpraca z Excellent SA

Udostępnij artykuł

Art Hotel Niebieski, po trwającej niemal dwa lata rozbudowie, dysponuje przestronnymi pokojami o powierzchni 25 mkw. oraz apartamentami 45 i 55 mkw. Ponadto w skład obiektu wchodzi restauracja z tarasem widokowym na 150 osób, sala konferencyjna na 80 osób oraz centrum spa.

Do aranżacji wnętrz użyto ekskluzywnego kamienia naturalnego oraz kolorowego, nieprzezroczystego szkła Lacobel. Inwestorowi zależało na materiałach najwyższej jakości, pochodzących od najbardziej renomowanych światowych producentów. Excellent SA zadbał również o akcenty naturalne w postaci kamienia ozdobnego. Użyto m.in. białego, krystalicznego kamienia thassos oraz onyxu. Elementy z kamienia dekorują klatki schodowe oraz posadzki w restauracji i recepcji. Akcenty kamienia naturalnego pojawiają się również w pokojach i łazienkach. We wnętrzach zastosowano także tynki ozdobne, a podłogi w pokojach, restauracji oraz recepcji pokryte zostały drewnianymi parkietami (parkiet wenge olejowany, dąb szczotkowany, grappia).

W hotelowym spa położono kompozycje z płytek ceramicznych i orientalnej, szklanej mozaiki, pochodzących od znanych włoskich producentów. Pokoje, łazienki i hole wypełnione są lustrami – również wielkoformatowymi – zapewniającymi wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Excellent SA zajął się także dostawą i montażem elementów wyposażenia łazienek (m.in. wanny, kabiny, baterie, umywalki i dodatki łazienkowe) w pokojach i częściach wspólnych. Prowadząc inwestycję w hotelu Niebieski, firma Excellent współpracowała z architekt Agnieszką Cwynar-Łaską oraz z architekt Martą Spodar.

Przed rozbudową hotel Niebieski miał standard trzech gwiazdek i dysponował 13 pokojami. Po zakończeniu prac budowlanych do hotelu przylega nowy budynek, w którym znajduje się łącznie 50 pokoi.

 

Opublikowano: 15.06.2010
Aktualizacja: 15.06.2010