Brak chętnych na Centrum-Hotele

Udostępnij artykuł

Jak już informowaliśmy, cena wywoławcza pakietu 127,5 tys. udziałów spółki (stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego) wynosiła nieco ponad 91 mln zł.

Spółka Centrum-Hotele powstała w 2008 roku na bazie Przedsiębiorstwa Turystycznego Łódź. Po komercjalizacji Centrum-Hotele to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Spółka działa na rynku usług hotelarskich i gastronomicznych. Obecnie główne przychody firmy pochodzą z typowej działalności hotelarskiej. Spółka współuczestniczy w organizacji i zapewnieniu bazy noclegowej i konferencyjnej dla sympozjów, kongresów, zjazdów i różnego rodzaju imprez firmowych. Centrum-Hotele jest właścicielem łódzkich hoteli: Centrum, Światowit, Savoy, Mazowiecki i Polonia Palast.

Firma dysponuje niemal tysiącem miejsc noclegowych i dwudziestoma salami konferencyjnymi. To obecnie największa w Łodzi baza hotelowo-konferencyjna, stanowiąca niemal 1/3 miejsc noclegowych w kategoryzowanych obiektach w tym mieście. Ze względu na bardzo zróżnicowaną strukturę posiadanej bazy hotelowej, klientami spółki są zarówno goście biznesowi przyjeżdżający do Łodzi w interesach, jak i indywidualni. Spółka jest także właścicielem działki na Rogach, położonej na niezwykle atrakcyjnych przedmieściach Łodzi, nieopodal Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

 

Opublikowano: 16.06.2010
Aktualizacja: 16.06.2010