Choice Hotels: 6-proc. spadek przychodów

Udostępnij artykuł

Zysk netto na jedną akcje wyniósł 26 centów, w porównaniu do 27 centów w I kwartale ub.r. RevPar sieci spadł o 10,3 proc. W I kwartale 2010 roku spółka zrealizowała 55 nowych umów franczyzowych. Oznacza to spadek o 8 proc. w stosunku do 60 umów realizowanych w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba hoteli w budowie spadła o 25 proc. – do 759 hoteli (60,7 tys. pokoi).

Przychody Choice Hotels za 2009 rok zmniejszyły się o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego i wyniosły 564,2 mln dol., z czego przychody z franczyzy wyliczono na 254,7 mln dol. (spadek o 15 proc.). Zysk na akcję za cały rok 2009 to 1,71 dolarów w porównaniu do 1,77 dolarów za rok 2008.

Międzynarodowa franczyzowa sieć Choice Hotels zadebiutowała w Polsce niedawno. Na przełomie lat 2009/10 firma podpisała umowę z krakowską siecią Hotel System, dzięki której powiększyła się o pięć obiektów w naszym kraju: dwu- i trzygwiazdkowe hotele w Krakowie (2), Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu, które będą działały pod marką Quality. Ponadto pięciogwiazdkowy hotel w Dźwirzynie nad morzem działa pod luksusową marką Clarion.

Choice Hotels International jest jedną z największych co do wielkości grupą hotelową na świecie, posiadającą ponad 5 tys. hoteli w 43 krajach w Ameryce, Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej. Sieć powstała przed sześćdziesięcioma laty w Ameryce Północnej. Do grupy hoteli Choice należą następujące marki: Clarion (wysoki standard i serwis), Quality (w średnim segmencie cenowym przy pełnym serwisie), Comfort (korzystne ceny, komfortowe pokoje) oraz Sleep Inn (innowacyjne wygody, nowoczesny wygląd, trzygwiazdkowe wyposażenie po dwugwiazdkowej cenie).

 

Karolina Stępniak
redaktorka naczelna czasopisma Świat Hoteli, redaktorka portalu Horecanet.pl, redaktor dyrektorka wydawnicza i współwłaścicielka BROG B2B, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel®, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum® i Spa & Wellness Business Forum® at Horecanet.pl - BROG B2B  k.stepniak@brogb2b.pl

Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy.
Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również organizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz organizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Spa & Wellness Business Forum. Członkini Rady Społeczno-Biznesowej Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Wyróżniona Odznaką Honorową za zasługi dla polskiej turystyki od Ministra Sportu i Turystyki.
Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.