Da Grasso: Sfinks obniżył cenę

Udostępnij artykuł

– Nowe warunki płatności oraz propozycja kolejnego przesunięcia terminu nie spełniły oczekiwań wspólniczek i spółki Da Grasso – dodaje prezes spółki.

Z końcem lipca br. spółka Sfinks poinformowała, że Sfinks Polska nie przejmie Da Grasso. Rada nadzorcza spółki nie wyraziła zgody na zawarcie umowy przyrzeczonej na pierwotnie uzgodnionych warunkach. Po szczegółowej analizie planu biznesu opracowanego w procesie przygotowania do finalizacji transakcji władze Sfinksa uznały, że transakcja nie gwarantowała osiągnięcia wcześniej zakładanych korzyści wynikających z połączenia obu spółek.

Przypomnijmy, w październiku 2009 roku Sfinks Polska SA podpisała umowę warunkową sprzedaży spółki Da Grasso. Sfinks miał przejąć spółkę po przeprowadzeniu due dilligence i spełnieniu się pozostałych warunków formalno-prawnych wymienionych w umowie. Zgodnie z zapisami umowy warunkowej Sfinks w pierwszym etapie miał zapłacić za Da Grasso 20 mln zł, a kolejne płatności, wynoszące maksymalnie 20 mln zł, miały być rozliczane w zależności od wyników osiągniętych przez sieć w latach 2010-2014.

Da Grasso Sp. z o.o. jest największą w Polsce siecią pizzerii, która w chwili obecnej obejmuje 203 placówki zlokalizowane w całej Polsce. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, Da Grasso Sp. z o.o. jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, co potwierdza dynamiczny rozwój sieci przez wzrost liczby placówek.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010