Dwie spółki chętne na Uzdrowieko Kamień Pomorski

Udostępnij artykuł

Udziały przekładają się na około 85 proc. kapitału pierwotnego spółki, który w 2006 roku został podniesiony i wtedy pracownicy nabyli prawo do 15 akcji uzdrowiska. Teraz będzie to najprawdopodobniej proporcjonalnie więcej.

Uzdrowisko Kamień Pomorski dysponuje kilkoma obiektami sanatoryjnymi: Chrobry i Dąbrówka, Szpitalem Uzdrowiskowym Mieszko, Zakładem Przyrodoleczniczym Feniks, Domem Zdrojowym Gryf. Uzdrowisko słynie z leczenia chorób narządów ruchu, chorób reumatologicznych, neurologicznych i schorzeń układu krążenia. Specjalnością Uzdrowiska jest także wczesna rehabilitacja kardiologiczna po zawale mięśnia sercowego i wczesna rehabilitacja ortopedyczna. Oferta Uzdrowiska to także turnusy fitness, zabiegi borowinowe, kąpiele, inhalacje, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, wodolecznictwo, masaże, gimnastyka lecznicza i basen rehabilitacyjny.

Instytut Zdrowia Człowieka Sp. z o.o. powstał w 2001 roku. W połowie 2009 roku sprzedaż spółki wyniosła 4,3 mln zł. W 2008 roku zysk netto wyliczono na 313 tys. zł. Spółka jest właścicielem uzdrowiska Muszyna.

KGHM jest notowanym na giełdzie jednym z największych przedsiębiorstw produkcji miedzi. Jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa.

 

Opublikowano: 17.06.2010
Aktualizacja: 17.06.2010