Dwie spółki chętne na Uzdrowieko Kamień Pomorski

Udostępnij artykuł

Udziały przekładają się na około 85 proc. kapitału pierwotnego spółki, który w 2006 roku został podniesiony i wtedy pracownicy nabyli prawo do 15 akcji uzdrowiska. Teraz będzie to najprawdopodobniej proporcjonalnie więcej.

Uzdrowisko Kamień Pomorski dysponuje kilkoma obiektami sanatoryjnymi: Chrobry i Dąbrówka, Szpitalem Uzdrowiskowym Mieszko, Zakładem Przyrodoleczniczym Feniks, Domem Zdrojowym Gryf. Uzdrowisko słynie z leczenia chorób narządów ruchu, chorób reumatologicznych, neurologicznych i schorzeń układu krążenia. Specjalnością Uzdrowiska jest także wczesna rehabilitacja kardiologiczna po zawale mięśnia sercowego i wczesna rehabilitacja ortopedyczna. Oferta Uzdrowiska to także turnusy fitness, zabiegi borowinowe, kąpiele, inhalacje, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, wodolecznictwo, masaże, gimnastyka lecznicza i basen rehabilitacyjny.

Instytut Zdrowia Człowieka Sp. z o.o. powstał w 2001 roku. W połowie 2009 roku sprzedaż spółki wyniosła 4,3 mln zł. W 2008 roku zysk netto wyliczono na 313 tys. zł. Spółka jest właścicielem uzdrowiska Muszyna.

KGHM jest notowanym na giełdzie jednym z największych przedsiębiorstw produkcji miedzi. Jest spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 17.06.2010
Aktualizacja: 17.06.2010