Efekt SA: 2,51 mln zł przychodów hoteli w I kw.

Udostępnij artykuł

KG Efekt SA odnotowała w I kwartale 2010 r. stratę netto w wysokości 2,3 mln zł (2,59 mln zł straty w analogicznym okresie roku poprzedniego).

– (…) branża turystyczno-hotelarska bardzo dotkliwie odczuwa skutki kryzysu gospodarczego, odzwierciedleniem których jest spadająca frekwencja hotelowa, zarówno wśród gości zagranicznych jak i krajowych, a to niestety negatywnie wpływa na wyniki finansowe obu jednostek działających w tym segmencie (Express by Holiday Inn oraz Best Western Premier w Krakowie – red.). Dodatkowo, okres pierwszego i czwartego kwartału w działalności hotelarskiej jest okresem obniżonej frekwencji przyjazdowej oraz ruchu turystycznego w ogóle. W porównaniu do I kwartału roku ubiegłego, w prezentowanym okresie odnotowaliśmy spadek obłożenia w obu hotelach należących do grupy Efekt SA średnio o 8 proc. i mimo podwyższenia cen za sprzedaż pokoi, nie uzyskano przychodów na zadawalającym poziomie. Obecna sytuacja wymusza w działalności obu jednostek hotelowych skoncentrowanie się na poszukiwaniu źródeł przychodów pozwalających na uzupełnienie uszczuplonych wpływów z wynajmu pokoi. Takim celem w przypadku grupy Efekt SA jest segment konferencyjno-biznesowy oraz imprez okolicznościowych, w połączeniu ze sprzedażą usług gastronomicznych. Duże znaczenie ma także realizacja założeń marketingowych tak w zakresie pozyskiwania nowych klientów, jak również kształtowania ceny – podała grupa w raporcie rocznym.

W ramach Korporacji Gospodarczej Efekt SA, poza spółkami zajmującymi się handlem oraz usługami proekologicznymi w zakresie deponowania, usuwania i przetwarzania odpadów komunalnych, znajdują się: Efekt-Hotele SA i Lider-Hotel sp. z o.o. Lider Hotel jest właścicielem czterogwiazdkowego hotelu Best Western Premier w Krakowie. Efekt-Hotele natomiast trzygwiazdkowego hotelu w Krakowie, prowadzonego pod marką Express by Holiday Inn.

 

Opublikowano: 18.06.2010
Aktualizacja: 18.06.2010