Express rozszerza ofertę o pojazdy ciężarowe

Udostępnij artykuł
Firma Express, lider na polskim rynku wynajmu samochodów, wprowadza do swojej oferty nowy segment pojazdów – samochody ciężarowe. Najnowszy kontrakt podpisany z firmą Two-M obejmuje 20 zestawów dalekobieżnych. Jest to pierwsza w Polsce tak duża transakcja wypożyczalni obejmująca zakup i wynajem ciągników siodłowych. 

Uruchomienie nowej kategorii pojazdów to odpowiedź Expressu na rosnące zapotrzebowanie ze strony Klientów, którzy wolą wypożyczać samochody – także ciężarowe – niż posiadać je na własność. Express jako partner biznesowy oferuje w ramach wynajmu pełen serwis pojazdu, a w sytuacji kiedy ten wymaga naprawy, wypożyczalnia zapewnia samochód zastępczy.

Podobnie jak wszystkie samochody użytkowe we flocie Expressu, także ciągniki siodłowe posiadają najnowsze rozwiązania teleinformatyczne w celu kontroli stanu pojazdów i ich eksploatacji. Każdy pojazd jest wyposażony w monitoring GPS, co ułatwia zarządzanie parkiem i jednocześnie umożliwia wynajmującemu monitorowanie sposobu użytkowania pojazdu. Monitoring GPS pozwala klientom także na analizę profilu jazdy kierowców i co za tym idzie poprawę ekonomiki jazdy.

Rozbudowana Flota Expressu to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby Klientów. Dlatego składają się na nią nie tylko auta DMC powyżej 3,5 t., ale również wiele mniejszych pojazdów dostawczych 2, 3 i 7 miejscowych o różnych typach zabudowy np. ze skrzynią, plandeką, chłodnią, wywrotką czy kontenerem. Pojazdy na życzenie klienta mogą być również dodatkowo wyposażone m.in. w siłowniki hydrauliczne, windy, zawieszenie pneumatyczne, ogrzewanie postojowe, czy kabiny sypialne.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Express oferuje elastyczne formy wynajmu, które z uwagi na ogólnopolski zasięg, może zaoferować w każdym dużym i średniej wielkości mieście. Wypożyczalnia współpracuje zarówno z mikro przedsiębiorstwami wynajmującymi raz w tygodniu małe samochody dostawcze na 1 dzień, z firmami średniej wielkości wynajmującymi pojazdy na kilkumiesięczne projekty i na kilka lat (zastępując zakup za gotówkę czy leasing i zachowując przy tym zdolność kredytową) aż po duże firmy np. budowlane realizujące projekty infrastrukturalne, które wynajmują pojazdy na kilkanaście miesięcy lub  kilka lat.

– Rozbudowa oferty Expressu to wyraz zrozumienia dla zmieniającej się świadomości Klientów, którzy dostrzegają przewagę korzyści z użytkowania samochodu kiedy jest on potrzebny nad posiadaniem go na własność. W ostatnich latach odnotowujemy wyraźny wzrost zainteresowania wynajmem pojazdów specjalistycznych. Postanowiliśmy w związku z tym pójść o krok dalej i zaoferować naszym Klientom wynajem pojazdów dostawczych i ciężarowych. W naszej ocenie to optymalne rozwiązanie dla firm transportowych i spedycyjnych, którym zależy na możliwości sprawnego, niezakłóconego użytkowania samochodu bez obaw o usterki czy naprawy samochodu – takie rozwiązanie zyskują wynajmując pojazd w naszej wypożyczalni – mówi Roman Świderski, kierownik produktu wynajem średnioterminowy w firmie Express.

Express to największa wypożyczalnia samochodowców w Polsce. Firma dysponuje flotą 10 tys. samochodów różnych klas. Oferuje do wynajmu samochody miejskie, ekonomiczne, kompaktowe klasy średniej oraz klasy wyższej, a także pojazdy segmentu SUV i auta dostawcze pod zabudowę. Express to obecnie jedyna firma w Polsce, która obsługuje równocześnie wszystkie segmenty rynku wynajmu samochodów: klasyczny wynajem dzienny, tzw. Rent a Car, wynajem długoterminowy (Long Term Rental), wynajem średnioterminowy (Medium Term Rental) oraz segment zarządzania flotami (Car Fleet Management). Express to także twórca obecnie największej usługi carsharingowe w Polsce pod marką Traficar.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.01.2018
Aktualizacja: 31.10.2018