Frisco BBQ Chipotle – kolejna nowość w Max Premium Burgers

Udostępnij artykuł

Max Premium Burgers wprowadza na rynek nowego burgera Frisco BBQ Chipotle, który przenosi smak barbecue na jeszcze wyższy poziom. Jest on dostępny od 11 stycznia we wszystkich restauracjach w pięciu wersjach – z serem halloumi, wołowiną, Crispy Supreme, Plant Beef oraz Grand Chicken.

Ostatni sukces Rywala z sosem na bazie szwedzkiej borówki i dipu BBQ potwierdza, że burgery inspirowane barbecue niezmiennie cieszą się ogromną popularnością w restauracjach szwedzkiej sieci w całej Polsce. Tym razem Max Premium Burgers przenosi barbecue na jeszcze wyższy poziom i oferuje unikalne połączenie składników dla wszystkich smakoszy. Frisco BBQ Chipotle zawiera wołowinę, chrupiący bekon, ser cheddar, sałatę lodową, chrupiące krążki cebulowe, marynowane warzywa (ogórka i cebulę), majonez i sos Chipotle zamknięte w autorskiej bułce MAX, Frisco. Wołowina w każdym burgerze może zostać wymieniona na kurczaka, halloumi czy też warianty roślinne. Nowego burgera warto zamówić z Mozzarella Sticks, czyli smażonymi paluszkami serowymi lub Cheese Fries, frytkami pokrytymi serem. Max Premium Burgers zadbał również o nowy deser – Premium Shake Banana Split, który również jest dostępny od 11 stycznia.

Nowy wymiar smaku

Smak burgera Frisco BBQ Chipotle zapewnia przede wszystkim autorski sos szwedzkiej sieci z dodatkiem Chipotle, przyprawy charakterystycznej dla kuchni meksykańskiej. To suszone i wędzone chili jalapeño, nadające potrawom wyrazisty, dymny smak. Dodaje wyrazistości każdej pozycji w menu.

16 lat temu rozpocząłem podróż mającą na celu opracowanie przepisu na idealnego burgera barbecue. Udało mi się to osiągnąć po wizycie w USA z braćmi Bergfors. Próbowaliśmy wtedy wielu burgerów, niestety duża część z nich w ogóle nam nie smakowała – były zbyt intensywne w smaku i za słodkie. W tamtym czasie nie zdawałem sobie sprawy, ile czasu, wysiłku i poświęcenia wymaga znalezienie odpowiednich składników, aby uzyskać idealne połączenie smaków. Teraz, z ogromną dumą prezentujemy burgera z idealnym sosem o dymnym posmaku, bez nadmiernej i przytłaczającej słodyczy. Nie ukrywam, że dużą rolę w naszym przepisie odgrywają odpowiednie, jakościowe składniki, perfekcyjnie komponujące się z wyrazistym sosem. Jestem przekonany, że Frisco BBQ Chipotle zdobędzie szeroką rzeszę fanów w Polscemówi Jonas Mårtensson, Head Chef w MAX Burgers.

Burger Frisco BBQ Chipotle jest dostępny od 11 stycznia br. we wszystkich restauracjach Max w Polsce, gdzie goście mają dodatkowo możliwość składania zamówień za pośrednictwem aplikacji Max Express, strony internetowej oraz partnerów z dostawą. Cena zestawu z Burgerem Frisco BBQ Chipotle to 38,95 zł.

O Max Burgers

Max Burgers został założony w Gällivare w 1968 roku przez Curta Bergforsa i Brittę Andersson i rozwinął się z małej budki serwującej burgery w północnej Szwecji do międzynarodowej sieci z restauracjami w Szwecji, Polsce, Norwegii, Danii i Egipcie. Ambicją Max jest stanie się najlepszą siecią burgerów na świecie poprzez serwowanie najlepszych burgerów w sposób odpowiedzialny. Zrównoważony rozwój jest naturalną częścią firmy. Max jako pierwsza sieć restauracji na świecie zaczął znakować swoje menu pod kątem dbałości o klimat już w 2008 roku. Od 2006 roku Fair Distribution Foundation przekazuje 7-10% rocznego zysku netto Max na walkę z ubóstwem.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad-grudzień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Źródło: Max Premium Burgers

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.01.2024
Aktualizacja: 15.01.2024