Garamond, a Tribute Portfolio Hotel w Krakowie otwarty

Udostępnij artykuł

Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele – firma zajmująca się kompleksową obsługą hoteli i apartamentów na każdym etapie ich realizacji – otwiera kolejny obiekt. Tym razem to butikowy Garamond, a Tribute Portfolio Hotel przy ulicy św. Marka w Krakowie. Jest to pierwszy obiekt marki należącej do sieci Marriott w Polsce. Hotel posiada 53 pokoje, a jego koncepcja odwołuje się do okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Garamond, a Tribute Portfolio Hotel w Krakowie
Garamond, a Tribute Portfolio Hotel w Krakowie

Atutem hotelu jest niewątpliwie jego lokalizacja: w ścisłym centrum miasta, w obrębie krakowskich Plant. To pierwszy obiekt Marriotta w Krakowie, zlokalizowany tuż przy samym rynku – wspomina Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu operatora Hotelu.

Historia

Odległość od Rynku Głównego to zaledwie 300 metrów. Narożna kamienica, w której mieści się obiekt, została wybudowana w latach 1938–1943. Jej fundatorem był hrabia Adam Potocki, wielbiciel rajdów samochodowych i kolekcjoner dzieł sztuki. Rok później budynek kupili Michalina i Marian Dąbrowscy. Dąbrowski był magnatem prasowym, założycielem i właścicielem największego koncernu prasowego w dziejach II RP – Ilustrowanego Kuriera Codziennego i wysokonakładowego dziennika o tym samym tytule, legendarną postacią Krakowa tamtego okresu.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Wizja i oferta

Wizja hotelu nawiązuje do postaci dwóch pierwszych właścicieli kamienicy, jak i do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Już sama nazwa – Garamond – to określenie czcionki używanej w Ilustrowanym Kurierze Codziennym, który był drukowany m.in. w tej kamienicy. Podczas pobytu w hotelu Goście przenoszą się do tamtych czasów: odwołuje się do nich zarówno wystrój wnętrz, jak i menu w restauracji Kuryer, a nawet detale jak ubiór obsługi i muzyka sącząca się w tle oraz wiele innych szczegółów. To prawdziwa gratka dla wielbicieli kultury, sztuki i atmosfery tamtego okresu.

Dla Gości przygotowano pokoje w standardzie Standard i Deluxe, a także jeden wyjątkowy apartament z balkonem. Wnętrza zaprojektowała pracownia FOBia design, mająca doświadczenie w opracowywaniu projektów ekskluzywnych hoteli. Jakość wykończenia, dbałość o detale jak i design, w którym króluje granat, miedź i kość słoniowa, powinna zadowolić, a wręcz zachwycić nawet najbardziej wymagających Gości.

O Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele

To między innymi certyfikowany operator Marriott International w zakresie Full Service i Select Brands. W Krakowie zarządza już jednym hotelem z portfolio Marriotta – AC Hotel by Marriott Krakow, a także obiektem The Bridge Suites oraz 1891 Garni Hotel. Planuje także otworzyć na przełomie roku 2022-/2024 kolejny hotele pod szyldem Marriott.

Źródło: Portfel Inwestycyjny Apartamenty i Hotele

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 10.11.2022
Aktualizacja: 10.11.2022