Grand Hotel Tiffi ruszy w 2012 r.

Udostępnij artykuł

Budowa iławskiego hotelu rozpoczęła się kilka miesięcy temu na wolnym terenie przy ulicy Dąbrowskiego. Według planów w hotelu znajdą się 164 pokoje, sale konferencyjne, restauracja, klub nocny, basen i spa. Autorem projektu jest Autorska Pracownia Architektoniczno-Konstrukcyjna A2 z Brwinowa. Inwestorem obiektu są właściciele odzieżowej marki Tiffi, która istnieje na polskim rynku odzieżowym od szesnastu lat.

Aktualnie w Iławie działają dwa hotele: czterogwiazdkowy Stary Tartak oraz Kormoran. Ponadto bazę noclegową miasta stanowią: Zajazd Wielka Żuława, Tawerna Kaper, dwa pensjonaty, siedem ośrodków wypoczynkowych, kempingi, pokoje gościnne oraz schronisko młodzieżowe.
W całym województwie warmińsko-mazurskim działają obecnie 93 hotele, w tym jeden pięciogwiazdkowy – Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, osiem czterogwiazdkowych, 41 trzy-, 38 dwu- oraz pięć jednogwiazdkowych.

Dane firmy Hotelon pokazują, że w 2008 roku w budowę nowych hoteli w tym regionie zainwestowano 32,71 mln zł, podczas gdy w całej Polsce wartość inwestycji przekroczyła 2,17 mld zł.
Jak podaje GUS, w 2009 r. stopień wykorzystania pokoi w warmińsko-mazurskich hotelach wyliczono na 34,2 proc. (37,4 proc. w 2008 r.). Natomiast stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 29,4 proc. (32,5 proc. w 2008 r.). Z hoteli skorzystało 528781 osób.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 17.06.2010
Aktualizacja: 17.06.2010