Hotel i pensjonat w Bielanach Wrocławskich

Udostępnij artykuł

Zgodę na realizacje przedsięwzięcia wójt gminy wydał pod koniec ubiegłego roku. O decyzję wystąpiły dwie firmy: Pama sp. z o.o. oraz Konsult sp. z o.o., obie z siedzibą w Bielanach Wrocławskich.

Obie firmy starały się o dofinansowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Spółka Pama wnioskowała o dotację w wysokości ok. 4 mln zł na projekt "Budowa nowoczesnego hotelu na Bielanach Wrocławskich szansą dla rozwoju spółki oraz regionu " (wartość projektu ok. 9,6 mln zł). Natomiast spółka Konsult wnioskowała o dotacje w wysokości ok. 3,9 mln zł na projekt "Rozwój turystyki biznesowej poprzez budowę pensjonatu z infrastrukturą konferencyjno-szkoleniową w Bielanach Wrocławskich" (całkowita wartość projektu wynosi 9,6 mln zł). Wnioski firm trafiły na listę rezerwową.

Bielany Wrocławskie to wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wrocławskim, w gminie Kobierzyce. Na północnym skraju miejscowości znajduje się węzeł drogowy – łączą się tu biegnące z południa drogi krajowe: nr 5 i nr 8 oraz z zachodu i wschodu autostrada A4. W bezpośredniej bliskości węzła drogowego zlokalizowany jest wielki kompleks sklepów wielkopowierzchniowych. Niedaleko znajdują się fabryki firm Cadbury Wedel Poland oraz Cargill.

Według zeszłorocznych danych GUS w woj. dolnośląskim funkcjonuje obecnie około 210 hoteli. Wśród nich zdecydowanie przeważają obiekty o średnim standardzie – hotele dwu- i trzygwiazdkowe, a brakuje hoteli luksusowych. W całym województwie funkcjonują jedynie dwa pięciogwiazdkowce.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 12.05.2010
Aktualizacja: 12.05.2010