Hotel w ramach miasteczka westernowego

Udostępnij artykuł

Kompleks będzie się składał z 14 obiektów. Wśród nich znajdą się m.in.: hotel, restauracja meksykańska, restauracja irlandzka i spa; restauracja Steak House, mini zoo, saloon, sklep jeździecki, pokoje noclegowe, biuro szeryfa, szkółka niedzielna oraz bank. Aktualnie gmina poszukuje firmy, która wybuduje kompleks.

Projekt zakłada budowę całorocznych obiektów w stylu architektury Dzikiego Zachodu. Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 3,1 ha, w połowie trasy Katowice-Wisła (DK-81). Według założeń będzie to inwestycja publiczno-prywatna. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą, by miasteczko stało się markowym regionalnym produktem turystycznym. Na terenie miasteczka przewiduje się również budowę dróg i parkingu na 400 miejsc. Gmina ma zapewnione dofinansowanie projektu ze środków unijnych w wysokości 6,7 mln zł.

Miasto Żory leży w południowej części województwa śląskiego, nieopodal granicy z Czechami i Słowacją, a także na skraju atrakcyjnych terenów rekreacyjnych Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Według zeszłorocznych danych Głównego Urzędu Statystycznego w całym woj. dolnośląskim funkcjonowało około 210 hoteli. Wśród nich zdecydowanie przeważają obiekty o średnim standardzie – dwu- i trzygwiazdkowe, a brakuje hoteli luksusowych

 

Opublikowano: 10.06.2010
Aktualizacja: 10.06.2010