Hotele zamknięte na Warmii i Mazurach

W czasie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił plan działania na następne 14 dni. Wynika z niego, że aktualne zasady będą nadal obowiązywały w całej Polsce. Wyjątkiem jest województwo warmińsko-mazurskie. Tam od 27 lutego hotele, muzea, kina, galerie handlowe, baseny i korty tenisowe ponownie muszą zawiesić działalność.

Adam Niedzielski podkreślił, że z uwagi na wzrost liczby zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim, w kontekście obostrzeń, w tym regionie należy wykonać krok wstecz.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, od 27 lutego obowiązuje także kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Ważnym aspektem jest też zmiana w zakresie zasłaniania nosa i ust. Jednak od 27 lutego akceptowana jest tylko maseczka. Dlatego nie wolno już korzystać z szalików czy przyłbic.

Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych przypadków. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. Trzecia fala się rozpędza. Wzrosty stają się coraz wyższe, a dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę, z którą mieliśmy do czynienia w październiku. Jest też coraz więcej zleceń na wykonanie testów. Największym zagrożeniem są teraz pojawiające się mutacje. Bardzo trudna sytuacja jest w województwie warmińsko-mazurskim. Te informacje nie pokazują nam dobrej perspektywy – powiedział minister zdrowia.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.