Jakie są wnętrza hoteli B&B?

Udostępnij artykuł

Jak podkreśla prezes B&B Hotels Polska, obiekty sieci wyróżniają się nie tylko lokalizacją i komfortowo urządzonymi pokojami, lecz także oryginalnym wystrojem części wspólnych. Przyjrzyjmy się zatem bliżej projektom oraz koncepcjom wnętrz.

B&B Lublin Centrum
B&B Lublin Centrum

W zależności od lokalizacji obiektu przestrzenie wspólne w hotelach B&B Hotels dostarczają podróżnym innych, ciekawych doświadczeń estetycznych. Oprócz recepcji, na gości czeka hotelowe lobby ze strefą relaksu, a w niektórych obiektach także kameralna sala konferencyjna. Całość natomiast wpisuje się w ideę otwartego domu.

Zatrzymując się w naszym hotelu, goście liczą na to, że będą dobrze się w nim czuć. Dlatego przy każdej realizacji naszym celem jest stworzenie dla nich nowoczesnej, funkcjonalnej, a zarazem klimatycznej, przytulnej przestrzeni, w której będą mogli przyjemnie i wygodnie spędzać czas. We współpracy ze świetnymi projektantami staramy się tworzyć wnętrza emanujące ciepłem oraz domową atmosferą. Takie, które inspirują i do których chce się wracać – podkreśla Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Stylistyczna spójność

Stylowa przytulność, multifunkcjonalność, domowa atmosfera, ergonomia i elegancja – tak w dużym skrócie można opisać wystrój hoteli B&B Hotels w Polsce, realizowanych zgodnie z obecnym konceptem aranżacyjnym sieci. Wnętrza są spójne i uporządkowane, dzięki czemu goście mogą odnaleźć w nich spokój i harmonię, co przyciaga zarówno osoby podróżujące w celach biznesowych, jak i weekendowych turystów.

Różni goście, różne potrzeby

Projektowanie wnętrz hotelowych to niełatwa sztuka. Trzeba połączyć funkcję z dobrym designem oraz miejscem. Przestrzeń należy zaaranżować w taki sposób, by była przyciągająca, klimatyczna, inspirująca i odpowiadała na potrzeby oraz oczekiwania jak największej liczby gości. By im sprostać, w hotelach B&B Hotels stworzyliśmy różne zakątki, stosując oddzielenia, rozmaite typy mebli, a także różne kolory, struktury czy materiały – mówi Magdalena Boule, prowadząca biuro projektowe Tremend, które jest autorem aranżacji w hotelach B&B w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Poznaniu.

Tożsamość z miejscem

Wnętrza hoteli B&B Hotels, włącznie z pokojami, są ukłonem w stronę kultury i architektury miast, w których się one znajdują. Dominują w nich jasne meble oraz materiały nawiązujące do natury. Ważną rolę odgrywa drewno, które ociepla przestrzeń i wprowadza weń domową atmosferę. Efektu dopełnia klimatyczne oświetlenie, a „kropką nad i” są rozwiązania dekoracyjne, nawiązujące do lokalizacji hotelu.

– Pracując nad wnętrzami hoteli B&B w Krakowie, Warszawie, Lublinie czy Poznaniu szukaliśmy sposobu na powiązanie intrygującego, oryginalnego designu z tożsamością miejsca. I tak przykładowo przy modernizacji wnętrz hotelu B&B Warszawa-Okęcie motywem przewodnim było lotnisko i bliskość centrum miasta, stąd ściany lobby zdobi grafika przedstawiająca panoramę stolicy, wzbogacona symbolami, będącymi graficznym odwzorowaniem samolotów, a wzór na posadzce przywołuje skojarzenia z mapą Warszawy.

Kraków, jako miasto jest bardzo bogaty historyczne, więc w tamtejszym hotelu sieci B&B Hotels w nowoczesny sposób odwoływaliśmy się właśnie do jego dziedzictwa, nawiązując między innymi – choć nie w sposób dosłowny – do wawelskich kasetonów. W Lublinie dużą inspiracją były dla nas przepiękne, stare kamienice, na których dominują brązy, ochra i beże pomieszane z zielenią. Przenieśliśmy tę kolorystykę do wnętrz. Zastosowaliśmy również łuki i podcienie, które wyszukiwaliśmy i staraliśmy się odwzorować. W Poznaniu odnieśliśmy się do odbywającego się co roku w tym mieście teatralnego festiwalu „Malta”. Nawiązaliśmy też do street artu, który ma tutaj wiele twarzy. Z tego szukaliśmy inspiracji do naszych struktur, faktur, kolorów i dekoracji – tego wszystkiego, czym chcielibyśmy zaskoczyć gości B&B Poznań Old Town – opowiada Magdalena Boule.

Wnętrza hoteli B&B dostarczają inspiracji i oferują całkiem nowe doświadczenia, a pomysłowy design już od progu wywołuje w gościach pokusę odkrywania lokalnych atrakcji.

O Grupie B&B Hotels

To trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli ekonomicznych, stawiających na jakość, doskonałą lokalizację, indywidualny design oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie (stan na lipiec 2022) hotele we Francji (353), w Niemczech (153), we Włoszech (58), w Hiszpanii (39), Szwajcarii (8), Portugalii i Belgii (po 7), w Brazylii i Austrii (po 6), w Słowenii (2) oraz w Czechach, Holandii i na Węgrzech (po 1).

Grupa B&B Hotels rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie działają już obiekty w Poznaniu (156 pokoi), w Warszawie (154), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Lublinie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76), Rzeszowie (65).

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

Źródło: B&B

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 18.08.2022
Aktualizacja: 18.08.2022