Konkurs Lady Amarena Poland 2023/2024 dla barmanek rozstrzygnięty

Udostępnij artykuł

Najzdolniejsze gwiazdy polskiej sceny barowej oczarowały jury podczas finału konkursu Lady Amarena Poland 2023/2024, który odbył się 10 maja w Warszawie. Organizatorem wydarzenia była firma Gourmet Foods we współpracy z włoską marką Fabbri. W finale startowało dziewięć utalentowanych barmanek, które zaprezentowały niezwykłą kreatywność w tworzeniu koktajli.

Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Olga Palamarchuk, która zdobyła najwyższe noty za kompozycję i prezentację autorskiego koktajlu „Just a kiss”. Składał się z ginu, bittera Marendry Fabbri, porto oraz syropu z wiśni Amarena Fabbri. Drugie miejsce zajęła Anna Gustaw z koktajlem „Avium” na bazie ginu Fabbri, a trzecie Olga Gnatyk, która zaprezentowała miłosny koktajl „Amore”. Olga Palamarchuk, jako nowa Lady Amarena Poland 2023/2024, otrzymała koronę od poprzedniej triumfatorki, Ewy Nowickiej.

Wydarzenie wyróżnia się na tle innych ze względu na swoje założenia – pokazanie i podkreślenie kreatywności i kunsztu barmańskiego kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Lady Amarena Poland 2023/2024 współorganizowana przez Gourmet Foods, dystrybutora syropów i dodatków barmańskich Fabbri, jest integralną częścią międzynarodowej rywalizacji, dlatego też tegoroczna zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale w Bolonii.

Mogliśmy dziś podziwiać wyjątkowy pokaz umiejętności miksologicznych. Finalistki stworzyły koktajle będące małymi dziełami sztuki, odzwierciedlającymi nie tylko techniczną biegłość, ale przede wszystkim pasję i innowacyjne podejście do sztuki barowej – powiedział Piotr Witomski, Dyrektor Zarządzający Gourmet Foods. – Organizacja kolejnej polskiej edycji konkursu Lady Amarena jest dowodem na to, że współpraca rodzinnych firm, takich jak Fabbri i Gourmet Foods, może wykraczać poza standardowe partnerstwo biznesowe. Wspólna wizja i dzielenie podobnych wartości sprawiły, że mogliśmy być gospodarzami jednego z niewielu w branży barowej konkursów skierowanych wyłącznie do kobiet. Tym samym zrealizowaliśmy nasz cel, którym było ukazanie znaczącego wkładu bar ladies w rozwój tej dziedziny oraz podkreślenie, że zasługują one na pełne uznanie.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2024
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W skład jury weszły gwiazdy polskiej sceny barowej: Tomasz Małek, Ewa Nowicka i Alicja Bączyk-Mazur oraz Vittorio Agosti, Brand Ambassador Fabbri. Konkurs prowadzili Michał Oszczyk, Manager Centrum Szkoleniowego Gourmet Foods, oraz Paulina Jezierska, Project Manager Gourmet Foods, którzy zapewnili doskonałą atmosferę i wsparcie dla uczestniczek.

Konkurs Lady Amarena jest hołdem dla Rachele Fabbri, żony założyciela marki Fabbri, która ponad 100 lat temu stworzyła recepturę na kultową wiśnię Amarena.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy Oldze Palamarchuk powodzenia w międzynarodowym finale w Bolonii. Lady Amarena Poland to nie tylko rywalizacja, lecz przede wszystkim celebracja talentu i pasji kobiet w miksologii.

Źródło: Gourmet Foods

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 13.06.2024
Aktualizacja: 13.06.2024