Letnia Uczta z Mikołajem Reyem w Nosalowy Park Hotel & Spa

Udostępnij artykuł

Już 2 lipca Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Letnią Ucztę z Mikołajem Reyem. Na stole zagoszczą potrawy, którymi delektował się w Wilanowie sam Jan III Sobieski.

mikołaj Rey nosalowy park

Pięciodaniowa, serwowana kolacja z królewskim menu z jesiotrem i gęsiną w roli głównej. Pasztetem allaputrina z barszczem cytrynowym, wybornym, staropolskim chłodnikiem i wyjątkowym deserem – Arkasem  Sobieskiego. Z najlepszymi winami, zabierze nas w podróż do źródeł staropolskiej kuchni, której bogactwo i wyobraźnia zaskakują do dziś!

Kuchnia staropolska inspiruje najlepszych szefów kuchni. Powstawała na dworach zamożnej polskiej szlachty i arystokracji.  Najstarsza książka kulinarna i zbiór przepisów w historii polskiej „Compendium Ferculorum” autorstwa Stanisława Czernieckiego, kuchmistrza na zamku książąt Lubomirskich w Nowym Wiśniczu, sięga XVII wieku. Wyobraźnia ówczesnych mistrzów kulinarnych była niezbędna, by zaspokoić apetyty i oczekiwania najzamożniejszych rodów tego okresu i ich licznych gości, a obfitość i egzotyczność dostępnych produktów zaskakuje szefów kuchni nawet dziś.

Ucztę poprowadzi i ubarwi swoimi opowieściami Mikołaj Rey. Kulinarny podróżnik, smakosz i entuzjasta dobrej kuchni. Pasjonat gotowania, juror kulinarnych konkursów i festiwali, finalista pierwszej polskiej edycji Master Chef’a. Do tego potomek znanego rodu i znawca historii, który jak nikt przybliży barwne opowieści najznamienitszych polskich rodów.

Przygotowane przez niego menu uzupełnią najlepsze wina wyselekcjonowane przez Zbigniewa Kmiecia –  znanego  polskiego eksperta win

2 lipca w Nosalowy Park Hotel & Spa, wspólnie z Mikołajem Reyem zakosztujemy staropolskiej kuchni obecnej na wystawnych ucztach samego Jana III Sobieskiego.

Rezerwacja miejsc:
rezerwacjapark@nosalowy.pl
nosalowypark@nosalowy.pl

mikołaj Rey nosalowy park

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Źródło: Nosalowy Park Hotel & Spa

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.06.2022
Aktualizacja: 30.06.2022