Lofty hotelowe w gdańskiej Montowni

Udostępnij artykuł

W środku zabytkowego budynku znajdziemy w pełni wyposażone lofty z antresolami o funkcji hotelowej. Za tę ofertę odpowiada Euro Styl z Grupy Dom Development. W Montowni będzie też działać największy w Trójmieście food hall i strefa konferencyjna, a jej wnętrza wypełni niebanalna sztuka.

Lofty w Montowni, fot. EuroStyl

Montownia powstaje w budynku z lat 30. XX wieku, w którym dawniej montowano silniki do łodzi podwodnych. Obiekt będzie sercem doków, wielofunkcyjnej inwestycji ulokowanej na postoczniowych terenach Gdańska. Budynek, który jest pod ochroną konserwatora zabytków, został odrestaurowany. Będzie w nim można podziwiać wiele zachowanych, oryginalnych artefaktów, m.in.: brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację z lat 1936-1938. Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje. Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i oryginalny koncept ulokowanego na parterze food hallu z 20 restauracjami z kuchniami z całego świata, stworzy nowe miejsce na mapie Gdańska.

W Montowni znajduje się 114 oryginalnych loftów. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego, a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nich nawet sześciu osób. Każdy posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. Apartamenty wyposażone są w kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie.

Montownia swoją działalność rozpocznie z początkiem kwietnia tego roku, ale system rezerwacji uruchomiony zostanie kilka tygodni wcześniej.

Wnętrza Montowni to połączenie industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń” – 17 obiektów świetlnych o długości do 9 metrów, które zawisły między kondygnacjami – jedne i drugie są autorstwa uznanego gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany dokumentalista Michał Szlaga.

Źródło: Montownia

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.02.2023
Aktualizacja: 15.02.2023