Montownia, Gdańsk: Food Hall ma operatora

Udostępnij artykuł
Trójmiejski Euro Styl z Grupy Dom Development podpisał ze spółką Food Hall Poland umowę dzierżawy na ponad 2300 mkw. w rewitalizowanym budynku Montowni. To część wielofunkcyjnej inwestycji DOKI, realizowanej na postoczniowych terenach w Gdańsku. Na  mocy umowy spółka stała się operatorem powierzchni, na której powstaje food hall.

Jako grupa ekspertów, która tworzy Food Hall Poland posiadamy unikatowe kompetencje. Nasz zespół ma ponad 10-letnie doświadczenie przy współtworzeniu podobnych projektów w Polsce i zagranicą. Zrealizowaliśmy już kilka znaczących przedsięwzięć. Konsultujemy najważniejsze projekty mixed-use. Doradzamy i pomagamy stawiać pierwsze kroki w gastronomii i handlu produktami spożywczymi. To wszystko owocuje dzisiaj wieloma ciekawymi i innowacyjnymi pomysłami, które czekają na zrealizowanie – między innymi w gdańskiej Montowni.

Sporo podobnych projektów w kraju i Europie oferuje smaki z całego świata. My nie chcemy być po prostu kolejnym takim miejscem. Dlatego szykujemy nowe i zaskakujące doświadczenia kulinarne połączone z życiem kulturalnym Trójmiasta. Do tego dochodzi oczywiście historia miejsca i wyjątkowa lokalizacja. W nowo powstającej śródmiejskiej części Gdańska, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności i na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej. To bez wątpienia będzie magnesem tego miejsca mówi Krzysztof Cybruch, prezes Food Hall Poland.

Otwarcie w 2023 roku

Food hall w Montowni zajmie parter zabytkowego gmachu. Powierzchnia budynku to ponad 10 tys. mkw. Wysokość tej autentycznej, stylowej, poprzemysłowej przestrzeni pozwoli na aranżację dwupoziomowych lokali. Klimat i historyczny sznyt miejsca podkreślą zachowane industrialne elementy. Między innymi trzy odrestaurowane kabiny operatora suwnicy, oryginalne stoczniowe lampy i szyny w brukowej posadzce. Przestronny food hall zwieńczą amfiteatralne schody, prowadzące do części konferencyjnej, która oferując powierzchnię ponad 400 mkw. uzupełni ofertę Montowni. Powyżej znajdzie się trzykondygnacyjna część hotelowa ze 114 loftami, które są obecnie w ofercie sprzedaży Euro Stylu. Od przestrzeni gastronomicznej oddzieli ją szklany strop. Odsłoni galeryjny układ budynku, wzbogacony rozciągającą się na całą wysokość gmachu ścianą zieleni. Otwarcie Montowni zaplanowano na kwiecień 2023 roku.

Stworzymy na postoczniowych terenach Gdańska tkankę miejską, gdzie wszystkie najpotrzebniejsze funkcje znajdą się w zasięgu 15-minutowego spaceru. Zrewitalizowana z wyjątkową dbałością o detale MONTOWNIA będzie jej sercem. Cieszę się, że doświadczony operator zajmie się zorganizowaniem bogatej oferty gastronomicznej. Jestem przekonana, że to wyjątkowe, bo autentyczne miejsce, stanie się magnetyczną atrakcją na mapie Gdańska – podsumowuje Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl z Grupy Dom Development.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE czerwiec-lipiec 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 10.08.2021
Aktualizacja: 10.08.2021