Lokaty Budowlane: prace w hotelu w Święcicach

Udostępnij artykuł

Ponadto trwają również prace wodno-kanalizacyjne, elektryczne i wentylacyjne. Wykonywane są także zewnętrzne elewacje budynku. Inwestycja prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Hotel z zapleczem gastronomicznym, dwoma restauracjami oraz salami konferencyjnymi ma ruszyć pod koniec 2010 r. Koszt powstania centrum to ponad 40 mln zł.

Hotel z zapleczem gastronomicznym, restauracją oraz salami konferencyjnymi, położony jest przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa), 25 km od centrum Warszawy. Pokoje hotelowe i apartamenty (około 90) będą sprzedawane prywatnym inwestorom. Nabywca będzie mógł tu zamieszkać, ale również – po uruchomieniu hotelu – zarabiać na wynajmie. W ramach oferty gwarantuje się uzyskanie czynszu w wysokości około 1700 zł miesięcznie.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, docelowo firma Lokaty Budowlane chce stworzyć sieć centrów hotelowo-konferencyjnych, którymi będzie zarządzać. – Lokaty Budowlane SA będą również kontynuowały proces poszukiwania kolejnych inwestycji dewelopersko-budowlanych. Spółka prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Emitent zainteresowany jest m. in. nieruchomościami rezydencjalnymi zlokalizowanymi w największych polskich kurortach i inwestycjami mieszkalnymi, które rokują wysoki zwrot z inwestycji – podano w komunikacie.

Lokaty Budowlane SA to notowana na rynku NewConnect spółka, która dokonuje połączenia poprzez inkorporację ze spółką Osiedle Poniatowskie Sp. z o.o. Plan połączenia zakłada przeniesienie całego majątku Osiedle Poniatowskie Sp. z o.o. do spółki Lokaty Budowlane S.A. Z kolei właściciele Osiedla Poniatowskiego otrzymają 36 388 400 akcji nowej emisji serii F. Obecnie Spółka jest w ostatniej fazie realizacji procesu połączenia. Celem firmy Lokaty Budowlane SA jest podjęcie starań dotyczących debiutu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.06.2010
Aktualizacja: 15.06.2010