Lotos rozważa szerszą współpracę z McDonald’s

Udostępnij artykuł

– Pracujemy nad ofertą gastronomiczną – przyznaje Paweł Lisowski, prezes zarządu Lotos Paliwa Sp. z o.o. – To nie jest tak, że chcemy budować drugą markę tylko dla gastronomii. Celem naszej strategii jest 10 procentowy udział w rynku detalicznej sprzedaży paliw. Chcemy to zrealizować zarówno poprzez wzrost liczby stacji jak i coraz lepszą ofertę. Gastronomia jest częścią tej oferty – mówi prezes Lisowski.

– Nie oznacza to, że będziemy budować nową markę tylko dla gastronomii. Szukamy najlepszego rozwiązania. Są dwie szkoły, jedna mówi, że warto tworzyć nową markę – tą drogą poszedł np. Orlen. Druga, że lepiej jest w ramach jednej marki podnoście jakość. Proszę pamiętać że tworzenie marki to ogromna inwestycja. Mamy już kąciki gastronomiczne. Owszem nie mają własnej nazwy, ale są na stacjach Lotosu. Chcę aby nazwa Lotos kojarzyła się z bardzo atrakcyjną ofertą, żeby kierowca chciał przyjechać napić się kawy i coś zjeść na stacji Lotosu. Konsekwentnie będziemy wzmacniać wartość marki Lotos. Nie przekonuje mnie to, że powinniśmy coś robić bo inni tak robią. Lotos chce kreować rozwiązania, a nie podążać za innymi.

Prezes Lisowski zapowiedział rozwój współpracy siecią restauracji McDonald’s.
– Zależy nam aby nie kończyła się tylko na MOPach, ale na szczegóły jest zdecydowanie za wcześnie.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce 239 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 13 500 osób. 100 z nich to obiekty prowadzone przez 49 licencjobiorców.

 

Opublikowano: 08.06.2010
Aktualizacja: 08.06.2010