MSP: bliżej prywatyzacji Uzdrowiska Wieniec

Udostępnij artykuł

Jest to już druga próba Ministerstwa sprzedaży udziałów w Uzdrowisku Wieniec. Przypomnijmy, do nabycia jest 21.728 udziałów, stanowiących 93 proc. kapitału spółki. Cenę ustalono na 10,86 mln zł. Podczas ostatniej próby sprzedaży udziałów w Uzdrowisku Wieniec (woj. kujawsko-pomorskie), która nie powiodła się, ofertę kupna złożyła firma STP Investment.

Uzdrowisko Wieniec w Wieńcu Zdroju jest jednym z trzech uzdrowisk województwa kujawsko-pomorskiego. Działalność Uzdrowiska skupia się przede wszystkim na świadczeniu usług z zakresu rehabilitacji i ochrony zdrowia. Jego klientami są również goście pełnopłatni korzystający z usług komercyjnych.

W zakresie świadczenia usług sanatoryjnych – stacjonarnych, spółka ma możliwość zakwaterowania jednorazowo 360 osób. Spółka prowadzi także działalność w zakresie: produkcji wody mineralnej pochodzącej z własnego źródła oraz wydobycia borowiny z własnych złóż, na potrzeby własne i na sprzedaż. W zakresie świadczenia usług zabiegowych, możliwości bazy zabiegowej kształtują się w granicach 1000 zabiegów dziennie. Moc produkcyjna rozlewni wody mineralnej wynosi 3000 butelek na godzinę.

Według "Strategii rozwoju Uzdrowiska Wieniec na lata 2008-2012" planowana jest m.in. budowa nowego obiektu noclegowego na 150 miejsc oraz basenu. Przychody netto spółki za 2008 rok wyniosły 8,3 mln zł.
 

Opublikowano: 14.06.2010
Aktualizacja: 14.06.2010