Novotel Warszawa Airport: współpraca ze ZPAP

Udostępnij artykuł

– Liczę, że wystawa, będzie atrakcją nie tylko dla gości hotelowych, ale również sympatyków sztuki z całej Warszawy – zachęca dyrektor hotelu Aleksander Pietyra, który od dawna współpracuje z artystami. Owocem tych działań jest porozumienie o współpracy hotelu Novotel Warszawa Airport z sekcją rzeźby Okręgu Warszawskiego ZPAP. Dzięki temu artyści zaprezentują w hotelowym atrium cykl wystaw pt.: "Rzeźby w Ogrodzie".

Hotele Novotel na całym świecie chętnie angażują się w wydarzenia z zakresu kultury i sztuki, zwłaszcza nowoczesnej. W ramach współpracy z mieszczącą się na terenie hotelu Novotel Warszawa Airport Galerią TAB wielokrotnie organizowane były wernisaże i wystawy uznanych artystów m.in. Mariusza Zdybała, Jarosława Luterackiego i Moniki Dąbkowskiej. W styczniu 2010 odbywał się w hotelu plener malarski „Awiator”. Kolekcje obrazów zdobiące pokoje oraz miejsca ogólnodostępne w hotelach Novotel także są kreacją sztuki nowoczesnej, a wyposażenie wnętrz jest utrzymane w nowoczesnym stylu..

Novotel to marka hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Na świecie działa ich prawie 400 w 58 krajach, w tym 11 w Polsce. Marka Novotel należy do sieci Accor. W Polsce hotelami Novotel zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest głównym akcjonariuszem.

 

Opublikowano: 16.06.2010
Aktualizacja: 16.06.2010