Nowa Charlotte na krakowskim Kazimierzu

Udostępnij artykuł

Od 19 sierpnia br. działa nowa Charlotte w Krakowie. To już 7. bistro należące do sieci, której właścicielkami są Justyna Kosmala i Ewa Dobak.

Charlotte Menora w Krakowie, fot. Paulina Zięcik

Siódmy lokal sieci nosi nazwę Charlotte Menora, a jego standardowe menu zostało rozszerzone o dania kuchni żydowskiej. To drugie bistro Charlotte w tym formacie, po otwartej osiem lat temu Charlotte Menora – obecnie działającej przy ulicy Próżnej w Warszawie.

Nowa Menora jest zlokalizowana na krakowskim Kazimierzu przy urokliwej ulicy Mostowej 6, w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy z XIX wieku.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Na miejscu dostępne jest francuskie pieczywo, patisserie, produkty rzemieślnicze Charlotte, a w karcie oprócz standardowego menu Charlotte można zamówić specjały żydowskie, m.in. pudding z chałki, rugelachy, bajgle z pastrami lub z piklowanym pstrągiem.

W realizacji wnętrza, oprócz zachowania oryginalnych elementów architektonicznych i wspólnego stołu, nie zabrakło akcentów artystycznych. Arman Galstyan wykonał przeskalowaną rzeźbę chleba Charlotte oraz unikatowe lampy Tulip.

Charlotte Menora w Krakowie to już 7. bistro pod marką Charlotte. Lokale sieci znajdują się w Warszawie (4), Krakowie (2) i we Wrocławiu (1). Charlotte ma także piekarnię na warszawskich Bielanach, w której powstaje pieczywo oraz wyroby cukiernicze dla wszystkich lokali Charlotte w Warszawie. Właścicielkami sieci są Justyna Kosmala i Ewa Dobak.

Źródło: Chartlotte

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 28.08.2023
Aktualizacja: 28.08.2023